Папа: Божий Син прийшов, аби заповнити прірву між Богом і людиною

Зустрічаючись з вірними в неділю свята Господнього Хрищення, Святіший Отець поділився думками про те, як Божа справедливість сповняється у спосіб, протилежних духові світу.

Спогадування Ісусового Хрищення є нагодою наново відкривати наше Хрищення. На це звернув увагу Папа Франциск, промовляючи до прочан, які в неділю, 12 січня 2020 року, зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній». На початку зустрічі, що відбувалася в свято Господнього Хрищення, Глава Католицької Церкви поділився радістю від нагоди охристити вранці кількадесятьох дітей, закликавши молитися за них і за їхні родини.

Божі дороги і наші

Святий Матей, описуючи події на ріці Йордані, наводить діалог між Ісусом та Іваном Христителем, який на прохання Ісуса про Хрищення відповідає: «Це мені потрібно бути охрищеним Тобою, а Ти йдеш до мене?». Рішення Ісуса, як зауважив Святіший Отець, застає Предтечу зненацька, адже Месія не потребує очищення, бо це Він є тим, хто очищує. «Однак, Бог є Святим, Його дороги – не наші дороги, а Ісус – це Божа Дорога, непередбачувана дорога», – додав він, нагадавши що «Бог – це Бог несподіванок».

Іван заявляє про те, що між ним й Ісусом існує «прірва, яку неможливо заповнити», кажучи, що негідний носити Йому сандалі. «Але Божий Син прийшов на те, щоби засипати прірву між людиною і Богом. Якщо Ісус повністю на стороні Бога, Він також ввесь на стороні людини та наново поєднує те, що було розділене», – сказав Папа, й посилаючись на Ісусові слова: «Облиш тепер, бо так належить нам виконати всю справедливість», додав: «Месія просить про хрищення, аби сповнилася вся справедливість, тобто, здійснився задум Отця, який проходить шляхом синівської слухняності та солідарності зі слабкою і грішною людиною. Це дорога покори й повної близькості Бога до Його дітей».

Пропонувати, а не нав’язувати

«Він не буде кричати, ані вигукувати, і голосу свого на вулиці не дасть почути. Надломленої очеретини не доламає; льону, що куриться, Він не погасить», – пише пророк Ісая, провіщаючи справедливість Божого Слуги, який, за словами Святішого Отця, «здійснює свою місію в світі зі стилем, протилежним духові світу».

«Йдеться про наставлення лагідності, саме цього нас навчає Ісус Своєю покорою, наставлення простоти й пошани, стриманості й непоказності, якого й сьогодні вимагається від Господніх учнів. Як не прикро це казати, – додав він, – чимало Господніх учнів хизуються тим, що є Господніми учнями. Але не є добрим учнем той, хто чваниться. Добрий учень – смиренний, лагідний, чинить добро, не виставляючи себе напоказ. У місіонерській діяльності християнська спільнота покликана виходити назустріч іншим, завжди пропонуючи, а не нав’язуючи, даючи свідчення, розділяючи конкретне життя людей».

Наново відкриваючи дар Хрищення

Щойно Ісус був охрищений у ріці Йордані, відкрилися небеса, Святий Дух зійшов на нього у вигляді голуба, й з висоти пролунав голос: «Це є Син Мій улюблений, якого Я уподобав». «У святі Ісусового Хрищення ми наново відкриваємо наше Хрищення. Як Ісус є улюбленим Сином Отця, так і ми, відроджені з води та Святого Духа, знаємо, що є любими дітьми, Отець любить нас усіх, ми є предметом Божого вподобання, братами багатьох братів, наділених великою місією свідчити та звіщати всім людям безмежну любов Отця», – сказав Папа, знову нагадавши про те, що важливо знати й пам’ятати про дату свого Хрищення, також з огляду на вдячність перед Богом за це дар, і побажав: «Нехай же Пресвята Марія допоможе нам дедалі краще розуміти дар Хрищення та послідовно жити ним у щоденних ситуаціях».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh