Духовне

Папа: Божий Син прийшов, аби заповнити прірву між Богом і людиною

Зустрічаючись з вірними в неділю свята Господнього Хрищення, Святіший Отець поділився думками про те, як Божа справедливість сповняється у спосіб, протилежних духові світу.

Спогадування Ісусового Хрищення є нагодою наново відкривати наше Хрищення. На це звернув увагу Папа Франциск, промовляючи до прочан, які в неділю, 12 січня 2020 року, зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній». На початку зустрічі, що відбувалася в свято Господнього Хрищення, Глава Католицької Церкви поділився радістю від нагоди охристити вранці кількадесятьох дітей, закликавши молитися за них і за їхні родини.

Божі дороги і наші

Святий Матей, описуючи події на ріці Йордані, наводить діалог між Ісусом та Іваном Христителем, який на прохання Ісуса про Хрищення відповідає: «Це мені потрібно бути охрищеним Тобою, а Ти йдеш до мене?». Рішення Ісуса, як зауважив Святіший Отець, застає Предтечу зненацька, адже Месія не потребує очищення, бо це Він є тим, хто очищує. «Однак, Бог є Святим, Його дороги – не наші дороги, а Ісус – це Божа Дорога, непередбачувана дорога», – додав він, нагадавши що «Бог – це Бог несподіванок».

Іван заявляє про те, що між ним й Ісусом існує «прірва, яку неможливо заповнити», кажучи, що негідний носити Йому сандалі. «Але Божий Син прийшов на те, щоби засипати прірву між людиною і Богом. Якщо Ісус повністю на стороні Бога, Він також ввесь на стороні людини та наново поєднує те, що було розділене», – сказав Папа, й посилаючись на Ісусові слова: «Облиш тепер, бо так належить нам виконати всю справедливість», додав: «Месія просить про хрищення, аби сповнилася вся справедливість, тобто, здійснився задум Отця, який проходить шляхом синівської слухняності та солідарності зі слабкою і грішною людиною. Це дорога покори й повної близькості Бога до Його дітей».

Пропонувати, а не нав’язувати

«Він не буде кричати, ані вигукувати, і голосу свого на вулиці не дасть почути. Надломленої очеретини не доламає; льону, що куриться, Він не погасить», – пише пророк Ісая, провіщаючи справедливість Божого Слуги, який, за словами Святішого Отця, «здійснює свою місію в світі зі стилем, протилежним духові світу».

«Йдеться про наставлення лагідності, саме цього нас навчає Ісус Своєю покорою, наставлення простоти й пошани, стриманості й непоказності, якого й сьогодні вимагається від Господніх учнів. Як не прикро це казати, – додав він, – чимало Господніх учнів хизуються тим, що є Господніми учнями. Але не є добрим учнем той, хто чваниться. Добрий учень – смиренний, лагідний, чинить добро, не виставляючи себе напоказ. У місіонерській діяльності християнська спільнота покликана виходити назустріч іншим, завжди пропонуючи, а не нав’язуючи, даючи свідчення, розділяючи конкретне життя людей».

Наново відкриваючи дар Хрищення

Щойно Ісус був охрищений у ріці Йордані, відкрилися небеса, Святий Дух зійшов на нього у вигляді голуба, й з висоти пролунав голос: «Це є Син Мій улюблений, якого Я уподобав». «У святі Ісусового Хрищення ми наново відкриваємо наше Хрищення. Як Ісус є улюбленим Сином Отця, так і ми, відроджені з води та Святого Духа, знаємо, що є любими дітьми, Отець любить нас усіх, ми є предметом Божого вподобання, братами багатьох братів, наділених великою місією свідчити та звіщати всім людям безмежну любов Отця», – сказав Папа, знову нагадавши про те, що важливо знати й пам’ятати про дату свого Хрищення, також з огляду на вдячність перед Богом за це дар, і побажав: «Нехай же Пресвята Марія допоможе нам дедалі краще розуміти дар Хрищення та послідовно жити ним у щоденних ситуаціях».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України