Духовне

Папа: Бог ніколи не залишає Своїх дітей!

Тим, що дійсно вартує, є перебувати у Господі, ходити в надії, трудитися над будуванням кращого світу. На цьому наголосив Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 13 листопада 2016 р., коментуючи уривок з Євангелії від Луки, в якому звучать слова Ісуса про останні часи. Спаситель сказав їх, перебуваючи перед Єрусалимським храмом і почувши слова захоплення красою святині та її оздоблення.

«Надійдуть дні, коли з усього, що ви бачите, не лишиться камінь на камені, який не був би перевернений», – сказав Ісус. «Можемо собі уявити, – зауважив Святіший Отець, – який ефект викликали ці слова в Ісусових учнів! Він, натомість, не має наміру образити храм, але дати зрозуміти, їм та нам сьогодні, що навіть найсвятіші людські будови, є минущими, і не потрібно покладати на них свою надію. Про скільки ймовірних забезпечень в нашому житті ми думали, що вони є остаточними, а вони виявилися недовговічними! З іншого боку, скільки проблем здавалися безвихіддям, а потім були вирішені!».

Далі Наступник святого Петра зауважив, що Ісусові відомо, що постійно існуватимуть спекуляції на людській потребі почуватися в безпеці, а тому перестерігає перед фальшивими месіями, закликаючи не дати себе звести. Він також закликає не побиватися з приводу війн, стихійних лих, бо вони також є частиною дійсності цього світу. «Історія Церкви багата прикладами людей, які спокійно перенесли жахливі випробування та страждання, тому що усвідомлювали, що вони надійно перебувають в Божих руках. Бог є вірним і турботливим Батьком, Який ніколи не залишає Своїх дітей. Бог ніколи нас не залишає», – наголосив Папа, додаючи:

«Залишатися стійкими у Господі, ходити в надії, трудитися над побудовою кращого світу, не зважаючи на труднощі й сумні події, якими позначене особисте й колективне життя, – це те, що дійсно вартісне, це те, що покликана чинити християнська спільнота, щоб виходити назустріч “Господньому дневі”. Саме в цій перспективі бажаємо помістити заанґажування, що випливає з цих місяців, протягом яких ми з вірою пережили надзвичайний Ювілей Милосердя, який сьогодні завершується в дієцезіях всього світу закриттям Святих Дверей в катедральних соборах».

Як зауважив Глава Католицької Церкви, Святий Рік, з одного боку, «заохотив зосередити погляд на сповненні Божого Царства», але з іншого – «будувати майбутнє на цій землі, трудячись над євангелізацією сучасності». Ісус заохочує зберігати «впевненість у тому, що Бог керує нашою історією та знає остаточний кінець речей та подій», вся історія, з «перехрестям добра і зла», пливе «перед Його милосердним поглядом».

«Молімося до Пречистої Діви Марії, – підсумував Папа, – щоб Вона допомагала нам серед радісних і сумних подій цього світу зберігати стійкою надію на вічність і Боже Царство. Просімо Пречисту Діву, щоби допомогла нам зрозуміти й поглибити істину про те, що Бог ніколи нас не залишить».

Після проказування молитви «Ангел Господній» Святіший Отець повідомив вірним, що у базиліці Святого Петра у Ватикані повернено для почитання найдавніше дерев’яне розп’яття, що походить з чотирнадцятого сторіччя і якому після ретельної реставрації «повернено давню красу». Воно буде «встановлене в каплиці Найсвятіших Тайн, як згадка про Ювілей Милосердя».

Папа також пригадав про те, що в Італії цього дня відзначався День подяки за плоди землі та людської праці. «Приєднують до єпископів, – сказав він, – висловлюючи побажання, аби мати-землю обробляли завжди згідно з критеріями сталості. Церква із симпатією та вдячністю перебуває поруч зі світом агрокультури та закликає не забувати про тих, які в різних частинах світу позбавлені таких елементарних благ, як пожива і вода».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України