Папа: Багатством християнина є Христове ім’я, що спасає

Перше чудесне зцілення, записане в Книзі Діянь Апостолів, було в центрі роздумів Папи Франциска під час 280-ї загальної аудієнції його понтифікату.

У середу, 7 серпня 2019 р., після липневої перерви, у Ватикані відновилося проведення загальних аудієнцій з Папою Франциском. Повертаючись до циклу повчань, присвячених першим крокам Церкви, що описані в Діяннях Апостолів, Святіший Отець звернув увагу на те, що проповідування Євангелія покладалося не лише на слова, але й на «конкретні дії», що засвідчували істинність звіщення. Йдеться про «знаки й чуда», чинені апостолами, які підтверджували їхні слова та показували, що вони діяли в Христове ім’я.

Гра поглядів

Наступник святого Петра зосередив свою увагу на першому чудесному оздоровленні, про яке розповідається в Діяннях Апостолів. Воно, за його словами, має «чітку місіонерську мету», тобто, пробудити віру. Бачимо святих Петра та Івана, що прийшли молитися до єрусалимської святині. Це була пора жертвопринесення, й біля дверей храму вони побачили паралітика, що жебрав.

Папа звернув увагу на те, що Мойсеїв закон забороняв брати участь в жертвоприношеннях тим, хто мав якісь фізичні каліцтва, бо вони вважалися покаранням за провину. Таким, навіть, було заборонено входити до храму, тому той каліка, «приклад численних виключених і відкинених немов непотріб суспільством», лежав при дверях.

«Як раптом трапилося щось непередбачуваного: прийшли Петро й Іван і розпочалася гра поглядів. Каліка дивиться на двох, аби просити милостиню, апостоли, натомість, заохочують подивитися на них по-іншому, щоби отримати інший дар. Паралітик поглянув на них, а Петро сказав: “Не маю ні срібла, ні золота, але те, що маю, те даю тобі: іменем Ісуса Христа Назарянина підведися і ходи!”. Апостоли, – зазначив Святіший Отець, – встановили стосунок, бо саме в такий спосіб Богові подобається об’являтися».

Ім’я, що спасає

Далі Папа нагадав, що в цей час святиня була не лише релігійним осередком, але також місцем економічних і фінансових операцій. Проти цього неодноразово виступали пророки, як також сам Ісус. «Як же часто я про це згадую, коли бачу якусь парафію, де вважають гроші важливішими від святих таїнств», – мовив Глава Католицької Церкви, зазначивши, що отож жебрак, зустрівши апостолів, знайшов не гроші, але «Ім’я, що спасає».

«Петро призиває ім’я Ісуса, наказує паралітикові звестися на ноги, зайняти поставу живих, випростатись, й доторкається до цього хворого, тобто, бере його за руку та підводить, робить жест, в якому святий Іван Золотоустий вбачає “образ воскресіння”. І тут об’являється портрет Церкви, яка бачить тих, що мають труднощі, не заплющує очі, вміє поглянути у вічі людству, щоб творити значущі стосунки, мости дружби й солідарності, замість бар’єрів», – підкреслив Святіший Отець.

Мистецтво супроводу

За словами Наступника святого Петра, в цьому об’являється Церква, яка «почувається матір’ю всіх», вміє взяти за руку та супроводжувати, а не засуджувати. Саме так чинив Ісус. Йдеться про «мистецтво супроводу», яке позначається «делікатністю», з якою підходимо до «священної землі» ближнього, пропонуючи «цілющий ритм близькості», разом із «шанобливим і повним співчуття поглядом», який, водночас, «оздоровляє, визволяє та заохочує зростати в християнському житті».

«Саме так ці два апостоли поводяться з паралітиком: дивляться на нього і заохочують підвести погляд на них, тоді Петро простягає руку, підводить і оздоровляє. Так Ісус поводиться з усіма нами. Згадуймо про це, коли переживаємо хвилини труднощів, гріха, смутку. Існує Ісус, Який каже нам: “Поглянь, я тут!”. Вхопімося за руку Ісуса й дозвольмо йому підвести нас», – заохотив Папа.

Справжнє багатство

Підсумовуючи, Святіший Отець вказав на те, що апостоли Петро та Іван вчать нас не покладатися на засоби, «які, однак, є корисними», але на «справжнє багатство», яким є стосунки з Воскреслим. Як писав святий Павло до коринтян: ми «бідні, а багатьох збагачуємо; як ті, що нічого не мають, а все посідаємо». Нашим «всім» є Євангеліє, що «виявляє могутність імені Ісуса, що довершує чуда».

«А ми, кожен з нас, що посідаємо? Що є нашим багатством, яким є наш скарб? Чим можемо збагатити інших? Просімо в Отця дару вдячної пам’яті, щоб не забувати про добродійства Його любові в нашому житті, щоби давати всім свідчення прослави та вдячності», – закликав Папа, нагадуючи також про те, що наша рука, простягнута з метою допомогти ближньому підвестися, це рука Ісуса, Який через нашу руку допомагає іншим підводитися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh