Паніка в РПЦ: в кінці серпня Патріарх Кирил їде особисто в Константинополь на зустріч з Патріархом Варфоломієм

Паніка в РПЦ дає підстави вважати, що питання про надання Українській Православній Церкві автокефалії Вселенським Патріархом прийнятий остаточно. Поширюваний російськими і сепаратистськими ЗМІ теза про те, що ідеолога автокефалії Ростислава Павленка «заслали» на наукову роботу за те, що Україна не отримала Томос до річниці Хрещення України-Русі, не відповідає дійсності. Про це у своєму блозі пише політичний аналітик Павло Нусс.

Він зазначає, що, як стало відомо, Патріарх РПЦ зустрінеться з Варфоломієм в кінці серпня, щоб обговорити «проблеми» про надання автокефалії Української Церкви. На думку Павла Нусса, ініціатива виходить від Москви, щоб використовувати «останню можливість» і спробувати переконати Константинополь переглянути рішення про надання незалежності УПЦ. Процес отримання Україною Томосу просувається успішно і фактично вступило у завершальну автоматичну фазу, про що ще раз свідчить паніка в Москві.

Павло Нусс підкреслює, про те, що принципове рішення про надання Томосу вже прийнято, заявили як Патріарх Константинопольський Варфоломій особисто, так і представники делегації Константинопольського Патріархату, які відвідали Київ для участі в урочистостях з нагоди річниці хрещення України-Русі. Для того, щоб отримання Томосу відбулося виключно канонічний спосіб, необхідно здійснити ряд процедурних кроків. Зокрема, УПЦ КП, УАПЦ та інші представники українського православ’я повинні об’єднатися в єдину Українську православну помісну церкву і вибрати собі предстоятеля. Найбільш реалістичні часові рамки отримання Томосу – кілька місяців.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh