Авторські статті

Паніка в РПЦ: в кінці серпня Патріарх Кирил їде особисто в Константинополь на зустріч з Патріархом Варфоломієм

Паніка в РПЦ дає підстави вважати, що питання про надання Українській Православній Церкві автокефалії Вселенським Патріархом прийнятий остаточно. Поширюваний російськими і сепаратистськими ЗМІ теза про те, що ідеолога автокефалії Ростислава Павленка «заслали» на наукову роботу за те, що Україна не отримала Томос до річниці Хрещення України-Русі, не відповідає дійсності. Про це у своєму блозі пише політичний аналітик Павло Нусс.

Він зазначає, що, як стало відомо, Патріарх РПЦ зустрінеться з Варфоломієм в кінці серпня, щоб обговорити «проблеми» про надання автокефалії Української Церкви. На думку Павла Нусса, ініціатива виходить від Москви, щоб використовувати «останню можливість» і спробувати переконати Константинополь переглянути рішення про надання незалежності УПЦ. Процес отримання Україною Томосу просувається успішно і фактично вступило у завершальну автоматичну фазу, про що ще раз свідчить паніка в Москві.

Павло Нусс підкреслює, про те, що принципове рішення про надання Томосу вже прийнято, заявили як Патріарх Константинопольський Варфоломій особисто, так і представники делегації Константинопольського Патріархату, які відвідали Київ для участі в урочистостях з нагоди річниці хрещення України-Русі. Для того, щоб отримання Томосу відбулося виключно канонічний спосіб, необхідно здійснити ряд процедурних кроків. Зокрема, УПЦ КП, УАПЦ та інші представники українського православ’я повинні об’єднатися в єдину Українську православну помісну церкву і вибрати собі предстоятеля. Найбільш реалістичні часові рамки отримання Томосу – кілька місяців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України