Авторські статтіДуховне

Відбулося паломництво до могили Блаженного Священномученика Йосафата Коциловського

10 листопада 2018 року Священики Київського протопресвітерства звершили паломництво до могили Блаженного Священномученика Йосафата Коциловського на Київщині.

Зазначимо, що 17 листопада 1947 року, у київській в’язниці помер Блаженний Священномученик Єпископ УГКЦ Йосафат Коциловський. Його поховали неподалік Києва, у селі Чапаєвка.

Тому Протопресвітером Київським о. Ігорем Онишкевичем було ініційовано звершити таке паломництво, яким вшановуватимуть Священномученика: «Сьогодні ми сюди прибули, щоб віддати шану Блаженному Священномученику Йосафату та просити в Бога, за Його заступництвом потрібних ласка для нашої Церкви та нашого народу», – наголосив о. Ігор.

Довідка за вікіпедією:

З Його смертю, московсько-сталінські сатрапи позбавили українців-католиків їхньої ієрархії. Населення Західної України внаслідок терору, арештів і масової депортації в Сибір було залякане і пригноблене.

Після смерті Йосафата Коциловського у тюремній лікарні, місцеві монахи таємно домовилися з персоналом лікарні поховати тіло в окрему могилу, а не у спільну тюремну. Згодом, священослужителі з міст Рудок та Стрия таємно перенесли рештки на Личаківський цвинтар у Львові, де перепоховали їх у польській могилі «другим поверхом».

На вимогу КДБ о. Й. Каваців 29 травня1986 р. втретє перехоронив прах Єпископа у родинному гробівці батьків Кавацівих у селі Яблунівці біля Стрия.

24 квітня 2001 р. у присутності Папи Івана Павла ІІ у Ватикані відбулося проголошення декрету мучеництва єпископа Йосафата Коциловського. Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ.

Він належав до когорти чільних подвижників Української Греко-Католицької Церкви, які в надзвичайно складній і драматичній першій половині XX століття на чолі з митрополитом Андреєм Шептицьким не тільки визначали стратегічний курс Церкви, а й впливали на суспільно-політичне життя західноукраїнського краю.

Його хрест та його гірка чаша стала для нас правдивою славою та зиском. Оплакуємо його смерть, але, як католики, серед сліз кріпимося та потішаємося, що Бог у заміну за смерть мученика, знову відродить нашу спільноту, як це було й за часів св. Йосафата.”

Так отже сповнилося гаряче бажання Владики Йосафата: Вмер смертю мученика й ісповідника за Українську Церкву з’єднану з Апостольською Столицею. В особі Преосвященного Йосафата Коциловського наша Церква дістала другого Йосафата, що його зовсім справедливо можна порівняти зі св. Йосафатом Кунцевичем — священномучеником-покровителем святої Унії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України