Авторські статті

Для Росії вплив на президентські вибори в Україні важливіше потенційних санкцій

Росії сьогодні важливо було б захопити нові території на Донбасі, показавши тим самим неефективність української влади, повторити, свого роду, якийсь Іловайськ, провести якусь авантюру. Звичайно, у відповідь Москва отримала б санкції і міжнародний тиск, але, можливо, Росія вважає, що вплив на українські вибори для неї набагато важливіше, ніж якісь там санкції. Тобто, такий сценарій сьогодні відкидати не можна. Про це в ефірі одного з телеканалів висловився політолог, історик Олександр Палій.

За його словами, чутки, що Україна готується до наступу в середині вересня – це просто безглузді плітки, які не мають під собою ніяких реальних підстав, тому що, навіщо Києву зараз звільняти Донбас, точніше – для чого? Якщо й хочеться повернути, то, можливо лише для того, щоб поставити прапор України над адмінбудівлями. Що стосується людей, то 1,5 млн вже покинули Донецьку і Луганську області і чудово адаптувалися на мирній території України.

За словами історика, близько 2 млн жителів окупованих територій – це переважно люди непрацездатного віку, переважно пенсіонери, терористи, обслуга бойовиків, колаборанти. Промисловості не залишилося взагалі на території Луганської області, ще трошки щось залишилося лише в Донецькій області. В цілому 10 відсотків залишилося промисловості від довоєнного часу, тому, якщо Росія взялася підтримувати ці території, то нехай підтримує, поки не надірветься.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України