Новини з Австрії

В Австрії підрахували, скільки потрібно працювати середньому австрійцю за розкішну ложу на Оперному балі у Відні

Ярусна ложа на завтрашньому Оперному балі у Відні коштує 23 600 євро. Вона розрахована на 12 осіб, квитки по 350 євро потрібно купувати окремо. Якщо до цього додати ігристе вино та бутерброди, то вечірній бал вартуватиме приблизно 30 000 євро.

Палата праці (АК) підрахувала, як довго австрійцям доведеться працювати за місце у найдорожчій ложі. За середнього доходу 96,6 євро на день австрійцям довелося б працювати для цього 244 дні.

“Те, що наймані працівники заробляють за дві третини року, багаті витрачають на місце в ложі за один вечір”, – сказав економіст AK Маттіас Шнетцер в інтерв’ю Austria Press Agency.

Однак розрахунковий експеримент Шнетцера показує ґендерний розрив в оплаті праці особливо очевидним. У той час як чоловікам із середнім доходом 110,57 євро на день доведеться працювати всього 213 днів, жінкам (середній дохід 78,53 євро) знадобиться майже цілий рік (300 днів), щоб отримати таку ложу. “При цьому витрати на їжу та напої не включені”, – сказав Шнетцер.

Оскільки дані про доходи за 2022 рік ще недоступні, дослідник використав дані за 2021 рік. За даними Статистичного управління Австрії, на той час близько 1,5 мільйона людей перебували під загрозою бідності, що відповідає 14,7 відсотка всіх домогосподарств. “З того часу інфляція ще більше збільшила соціальний розрив”, – говорить Шнетцер.

Експерт також провів подальші цифрові викладення. “Якщо там буде майже вся та сама публіка останніх років, то можна припустити, що на оперному балі танцюватиме близько 21 мільярда євро”, – сказав дослідник АК. Вчений додав середній статки найбагатших п’яти відсотків Австрії (8,75 млрд євро) до стану гостей балу, таких як кришталева спадкоємиця Фіона Сваровскі (3,7 млрд євро), промислова вдова Інгрід Флік (чотири мільярди євро) або інвестор Георг Штумпф (п’ять) мільярдів євро).

Президент палати Ренате Андерль знову вимагала запровадити податок на багатих. “Це могло б, серед іншого, одним махом ліквідувати дитячу бідність в Австрії або захистити систему довгострокового догляду”. У цьому контексті Андерль згадала про розрив у рівні добробуту. За даними AK, 100 найбагатших людей Австрії володіють грошима, рівними 5,5 мільйонам людей разом узятих. Серед них 1,5 мільйона людей, яким загрожує бідність, каже Андерль. «Масові податки на споживання та роботу, які сплачують австрійці, становлять майже 85 відсотків державного бюджету. Лише жалюгідні 1,4 відсотки надходять до бюджету від податків, пов’язаних із багатством». Цей дисбаланс має змінитись, вважає голова палати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України