Вперше в історії Пакистану на території державного університету відкрито християнську каплицю

Йдеться про церковцю Пресвятої Марії, розміщену в атріумі Сільськогосподарського Університету в Фейсалабаді. В неділю, 15 квітня 2018 р., храм посвятив Ісламабадсько-Равальпіндійський Архиєпископ Джозеф Аршад, який очолює місцеву єпископську конференцію та є адміністратором Фейсалабадської дієцезії. Про це повідомляє інформагентство «Fides».

Відкриття каплиці відбулося за участі віце-канцлера вузу Мухаммеда Ікбала Дзафара, викладачів, студентів та духовних осіб. Архиєпископ Аршад відзначив старання християнської спільноти навчального закладу, яка зуміла подбати про те, щоб спорудити християнське місце культу поряд з уже існуючим ісламським. «Спорудження храму в університетському комплексі є посланням любові та гармонії для всієї країни, – сказав він. – Християнський люд приходитиме до цієї церковці та молитиметься за поступ і процвітання університету й Пакистану».

За словами ієрарха, ця подія є здійсненням слів Мухаммеда Алі Джинна, батька-засновника сучасної пакистанської держави, який у своїй промові до народу в 1947 році казав: «Ви – вільні, вільні відвідувати свої храми. Ви вільні ходити до своїх мечетей чи будь-яких інших місць культу в цій Пакистанській державі. Ви можете сповідувати будь-яку релігію чи вірування». Голова єпископської конференції подякував цивільній та академічній владі за виявлену чутливість та зацікавлення пошаною релігійної свободи.

Віце-канцлер Мухаммед Ікбал Дзафар при цій нагоді ствердив, що призначенням цієї каплиці є задовольнити духовні потреби студентів. «Ми віримо в міжрелігійну гармонію: спорудження каплиці є конкретним прикладом братерства між християнами та мусульманами. Сподіваємося, що також інші інституції слідуватимуть за цим прикладом, щоб гарантувати права релігійних меншин, підтверджені Конституцією».

Ця подія є новизною в житті цієї країни, де значущу більшість становлять мусульмани. До цього часу в громадських навчальних закладах було дозволено споруджувати лише мечеті, а християнські місця культу допускалися виключно в християнських інституціях. Проект був започаткований 2015 року колишнім вікарієм Фейсалабадської дієцезії, яка виділила кошти на спорудження каплиці, місце під яку надав університет.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh