Низькокалорійні дієти, дієти на рослинній основі і т. д. Швидше за все, якщо Ви намагаєтеся схуднути, то вже давно склали свій раціон харчування, можливо навіть кілька. Будь-якій людині потрібен певний час, щоб зрозуміти, які саме продукти найкраще засвоюються або не засвоюються його організмом.
Доктор Пітер Джей розробив ціле керівництво для правильного харчування, в залежності від того, яка у Вас група крові. Звучить досить-таки цікаво, чи не правда? Так давайте ті дізнаємося подробиці.
Своє відкриття Пітер Д’адамо (Peter J. D Adamo) зробив, спираючись на дослідження свого батька, теж лікаря-натуропата Джеймса д’адамо (James D Adamo). Батько і син намагалися довести, що імунна і травна системи людини зберігають схильність до тих же продуктів, які колись вживали його предки. Отже, хімічна реакція між кров’ю і поїдається їжею є є невід’ємною частиною генетичної спадщини.
У своїй знаменитій праці «4 групи крові — 4 шляхи до здоров’я» Д’адамо стверджує, що найдавніша група крові О (I) була у кроманьйонців, які промишляли полюванням. Поступово, по мірі того, як люди почали займатися землеробством і вживати рослинну їжу, з’явилася група крові А (II). Група В (III) виникла завдяки молочному харчуванню кочівників, мігруючих з Середнього Сходу та Північної Африки до Гімалаїв. А група крові АВ (IV) є результатом змішування Кавказького (група А) і Азіатського (група В) генних пулів.
Виходячи з цієї логіки, Д’адамо і пропонує свою дієту, згідно якої потреби людей з різною групою крові безпосередньо пов’язані з еволюційним процесом.
Група крові О (I)
Група крові О (I) вважається найдавнішою і найпоширенішою. Люди з такою кров’ю — природжені «мисливці», споживачі м яса зі стійким травним трактом, надактивноюімунною системою, поганою адаптацією до нової дієті. Щоб зберегти енергійність і стрункість, їм потрібен ефективний обмін речовин. Кращий спосіб зняти стрес для них — інтенсивні фізичні навантаження. Представникам цієї групи крові необхідно харчуватися пісним темним м ясом (переважно яловичиною та бараниною), а також птицею і рибою. Молочні продукти і зернові для них менш прийнятні, оскільки травний тракт «мисливців» ще не пристосувався до цих продуктів. Клейковина (глютен) їм теж шкідлива — вона уповільнює метаболізм інсуліну і заважає ефективному використанню калорій.
Група крові А (II)
Володарі групи крові А (ІІ) — «землероби» і вегетаріанці з чутливим травним трактом і толерантною імунною системою. Вони добре пристосовуються до навколишнього середовища і умов живлення. Кращий спосіб зняти стрес для них — це самозаспокоєння (медитація). Їм необхідна екологічно чиста натуральна їжа. І насамперед їм потрібно виключити з раціону такий токсичний продукт, як м’ясо. Молочну їжу «А-люди» теж погано засвоюють — вона провокує інсулінові реакції, що уповільнюють обмін речовин. До того ж молочні продукти багаті насиченими жирами, підривають роботу серця і ведуть до ожиріння. Пшеницю людям з другою групою крові їсти дозволяється, але в помірних кількостях, інакше кислотність м язових тканинах перевищить норму.
Зате «хліборобам» дозволяється вживати величезну кількість різноманітних натуральних продуктів з низьким вмістом жирів, а також овочі і крупи. Серед особливо корисних для них — рослинні масла, соєві продукти, овочі та ананаси. А насіння гарбуза і соняшнику, мигдаль і волоські горіхи стають відмінними добавками до їх дієти. Нормалізувати вагу слід за допомогою бурих водоростей, морепродуктів, йодованої солі, печінки, темного м яса, шпинату і капусти. При цьому слід вибирати тільки листову і спаржеву (броколі), оскільки качанова, брюссельська і цвітна капуста лише додають їм кілограми.
Група крові В (III)
Група крові В (III) належить «кочівникам». У таких людей потужна імунна система і толерантний травний тракт, а також більш вільний вибір продуктів харчування. Основні споживачі молока. І щоб зберегти фігуру і гарний настрій, їм потрібно тільки рівномірно поєднувати фізичну і розумову активність. Для позбавлення від стресу їм потрібно творити.
Збільшення ваги «-людей» сприяють кукурудза, гречка, сочевиця, земляні горіхи (арахіс) та насіння кунжуту. В них знаходяться лектини, які погіршують ефективність обміну речовин і призводять до гіпоглікемії (значного зниження рівня цукру в крові після прийому їжі). Але якщо виключити все шкідливе з раціону, то цукор залишиться в нормі. На думку Д’адамо, швидка стомлюваність або часті збої в імунній системі у них припиняються, як тільки вони починають замість яловичини і індички їсти ягнятину, баранину.
«Кочівники» погано реагують і на клейковину, а тому їм також не рекомендуються в їжу пшеницю і цільне зерно. Більш того, пшениця в поєднання з кукурудзою, гречкою та арахісом (у вигляді апетитних пиріжків і булочок) надасть на їх організм воістину руйнівний ефект. Так що щоб бути худим, слід уникати пшениці. А налягати під час дієти вартує на зелені овочі, м’ясо, яйця, молочні продукти з низькою жирністю, печінку і лівер, настій з солодкового кореня (локриці).
Група крові АВ (IV)
Група крові АВ (IV) з’явилася менше тисячі років тому в результаті змішування інших груп. Люди з 4 групою крові — своєрідні хамелеони, постійно реагують на зміну навколишнього середовища і їжу. У них чутливий травний тракт і надто толерантна імунна система. Кращий спосіб для них тримати себе у формі — поєднання інтелектуальної роботи з легкою фізичною активністю.
На набір зайвих кілограмів у «АВ-людей» впливає змішана спадковість. Щоб скинути вагу, їм потрібно обмежити кількість м яса, а також поєднувати його з овочами або тофу (соєвий сир). У списку продуктів, що сприяють схудненню, значаться тофу, морепродукти (крім консервованих, сушених, у ялених і копчених), зелені овочі, бура водорість і ананаси.
Від «предків» їм дісталася у спадок негативна інсулінова реакція на квасолю, кукурудзу, гречку і кунжут. Але ось завдяки «А-предкам» до сочевиці і арахісу їх організм відноситься цілком дружелюбно. На відміну від тих і від інших «АВ-люди» непогано реагують на пшеницю. Але якщо необхідно істотно знизити вагу, то про пшеницю все ж доведеться забути.