Новини з Австрії

Отримати “білий” паспорт в Австрії – що потрібно знати

З різних причин громадяни України звертаються за отриманням тимчасового документа, який дозволить їм потрапити додому. Не в останню чергу – через протерміноване перебування

Перед отриманням посвідчення особи на повернення до України в Австрії потрібно звернутися в магістрат або в поліцію про втрату документу. Перебуваючи за кордоном багато з нас потрапляли у непередбачувані ситуації, коли здавалося б всі обставини проти нас. Така ж ситуація і тоді, коли ви втратили чи у вас викрали документи. Що варто знати і робити у такому випадку?

Перед звернення в Посольство України в Австрії ви повинні отримати підтвердження про втрату/викрадення закордонного паспорту. Для цього вам потрібно звернутися або в поліцію (у разі, якщо документ був викрадений), або в органи місцевого самоврядування.

В умовах пандемії робота муніципальних органів у Відні змінена

Муніципальні районні адміністрації (Magistratische Bezirksämter) 

Юрисдикція: служби реєстрації за місцем проживання (Meldeamt), видача паспортів (Passamt), реєстрація приватної підприємницької діяльності. 

Режим роботи в умовах пандемії: отримання інформації або подання необхідних заяв, анкет, документів здійснюється лише за телефоном, онлайн або поштою. У термінових випадках: втрата банківської картки, втрата ключів від дому, – ви можете зателефонувати та домовитись про зустріч. Також призупинено видачу різних видів дозволів. Призначити зустріч для звернення у відповідний орган можливо лише щодо питань врегулювання отриманих штрафів, термін оплати яких закінчується. Адреси та контактні дані відповідних органів за районом проживання ви знайдете за посиланням.

Міграційні служби – Магістрат 35 (МА 35) 

Юрисдикція: отримання/продовження посвідок на тимчасове/постійне проживання, громадянства для іноземних громадян.

Режим роботи в умовах пандемії: особистий прийом громадян не здійснюється. Всі заяви та відповідні документи приймаються лише поштою або онлайн. Важливо: не пропустіть термін подання документів! Контактну інформацію магістрату відповідно до вашого району проживання, ви знайдете за посиланням.

Як повідомляють користувачі у соцмережах, вартість довідки про втрату документу (посвідчення особи – закордонного паспорту) вартує 2 євро (інформація потребує уточнення)

 

Отримання “білого паспорту” в Посольстві України у Відні

Посольство України в Республіці Австрія знаходиться за адресою Naaffgasse 23 1180 Wien, Austria

Додаткові контакти :
http://austria.mfa.gov.ua/

emb_at@mfa.gov.ua

Прийом в Посольстві здійснюється виключно за наявності попереднього запису через Онлайн запис в чергу на прийом на вчинення паспортної дії – оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

Станом на 9 червня прийом в Посольстві був можливий лише 30 червня.

З 1 серпня 2020 року Посольство України в Республіці Австрія запровадило електронний запис на прийом з усіх консульських питань.

При подачі клопотання на отримання документу на повернення – за наявності оригінала внутрішнього і копії “втраченого” закордонного – оформлення відбувається одразу. За відсутності оригіналів – проводитиметься ідентифікація особи, що може зайняти певний

Для здійснення запису на прийом достатньо зайти на веб-сторінку https://online.mfa.gov.ua/ та здійснити 3 прості кроки:

1. Обрати країну та консульську установу, до якої ви бажаєте записатися на прийом.

2. Обрати категорію та конкретний тип консульської дії, яку ви бажаєте здійснити.

3. Обрати зручну для вас дату та час прийому.

 

Після цього слід ввести необхідні для запису дані про себе та отримати підтвердження про успішну реєстрацію на свою електронну пошту.

Відвідувачі прийматимуться у дні і години, які вони обиратимуть самостійно на сайті для кожної окремої консульської дії – нотаріат, подача документів для виготовлення «закордонного паспорта» новонародженій дитині або обміну «закордонного паспорта» громадянина України, виготовлення посвідчення особи на повернення в Україну, подачі документів з питань виходу з громадянства України, подачі візових клопотань, інших консульських дій.

У разі потреби вчинення консульських дій для членів сім’ї просимо врахувати, що реєстрація на сайті має відбуватися для всіх осіб-членів сім’ї окремо з обиранням для кожної окремої особи відповідного дня та часу відвідування установи.

Консульське обслуговування відбувається виключно для тієї консульської дії, яку ви обрали на сайті при бронюванні візиту.

При реєстрації через сайт в електронній формі на прийом, на вказану вами електронну адресу буде додатково надіслано інформацію про запитувану вами консульську дію, перелік документів та копії, які ви маєте надати в ПУ, тариф, за яким ви маєте сплатити платіжною карткою у приміщенні ПУ.

 

2. При подачі документів до ПУ в Австрії на обраний вами на сайті час, обов’язково мати з собою:

– платіжну картку з відомим вам кодом, на якій є кошти, що ви маєте сплатити через термінал у приміщенні ПУ (сплата за консульську дії здійснюється в євро та відбувається виключно у безготівковій формі);

– оригінали необхідних документів і їхні якісні копії (про їхній перелік вас буде поінформовано на вашу електронну адресу, яку ви вказали при реєстрації на прийом до Посольства. Додатково про перелік необхідних документів і копій для подачі до ПУ для вчинення відповідної консульської дії ви можете ознайомитись за посиланням:  https://austria.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya);

Просимо прибути до Посольства вчасно – на обраний вами час – з дотримання вимог, зазначених у пункті 2, вище. У разі недотримання цієї процедури ПУ в Австрії, на жаль, не матиме можливості вчинити консульську дію, і вам буде запропоновано обрати іншу дату/годину, коли ви будете готові до подачі повного пакету документів.

 

3. Прийом відвідувачів у приміщенні ПУ здійснюватиметься із суворим дотриманням санітарно-епідеміологічного режиму (наявність маски і рукавичок обов’язкова з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше одного метра при вході і безпосередньо в установі).

4. Звертаємо увагу на те, що прийом відвідувачів в ПУ в Австрії не здійснюватиметься у вихідні та святкові дні, відповідно до законодавства України.

5. У разі потреби, додаткову інформацію у робочі дні ви можете отримати за номером +431479717255  із 9.15 до 13.00 год та 15.00 до 17.00 год, а також написавши до ПУ на електронну адресу consul_at@mfa.gov.ua. Телефон цілодобової «гарячої лінії» – +431479717252 (у випадках загрози життю чи смерті громадян України).

Увага! Просимо пам’ятати, що реєстрацію необхідно робити тільки на один, конкретно визначений день та час. Правило таке: одна особа – одна консульська дія – одна реєстрація. Система здійснюватиме періодичний моніторинг усіх записів та автоматично скасовуватиме усі реєстрації, які зроблені на одну й ту саму людину з одного й того самого питання. Виключення становлять тільки ті випадки, коли необхідно вчинити дві однакові консульські дії (наприклад, оформити дві довіреності, які різні за змістом, для чого одразу після здійснення реєстрації необхідно надіслати на електронну пошту КВ Посольства consul_at@mfa.gov.ua відповідне попередження довільної форми).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України