Новини

Отримання акту санітарно-епідеміологічного обстеження для медичних об’єктів

Для початку діяльності медорганізації потрібна медична ліцензія. Це дозвільний документ, який підтверджує відповідність закладу встановленим законодавчим нормам. Першим кроком оформлення ліцензії є отримання акту санепідобстеження. Розберемо цей процес більш детально.

Акт СЕС видається на приміщення, де планується здійснювати медичну практику. Воно має повністю відповідати санітарним вимогам та нормам ДБН. Висновок санітарного обстеження обов’язковий для всіх, хто має намір отримати ліцензію. Єдиний виняток – оформлення ліцензії лише на надання первинної медичної допомоги (сімейний лікар).

Санітарно-епідеміологічна відповідність нормам встановлюється в результаті проведення перевірки приміщення Лабораторним центром МОЗ України або Держпродспоживслужбою.

Документи для отримання акту санітарно-епідеміологічного обстеження

Обов’язковий перелік паперів виглядає так:

  • Витяг з ЄДР-коду підприємця;

  • Документи на приміщення, що доводять право користування ним;

  • Дані про персонал, який буде працювати в медзакладі;

  • План споруди і кабінетів з вказівками на розташування обладнання;

  • Паспорт на систему вентиляції.

Крім того, можуть знадобитися документи, що дозволяють організацію харчування в закладі, експлуатацію медичного обладнання, графік роботи установи та ін. Це залежить від виду діяльності медзакладу. Додаткові документи в основному стосуються специфіки діяльності.

Підготовлений пакет документів передається до Держпродспоживслужби разом з відповідною заявою. Представники держслужби розглядають папери, після чого проводиться інспекційна перевірка приміщення медичного закладу, за результатами якої видається дозвільний документ або повідомляється про відмову у його видачі.

Випадки відмови у видачі дозволу СЕС

Працівники Держпродспоживслужби можуть винести негативне рішення про видачу акту. Це відбувається, коли є вагомі підстави:

  1. Документи від організації надані в неповному обсязі;

  2. Надання недостовірних даних;

  3. Приміщення не відповідає зазначеним у законодавстві вимогам;

  4. Негативні результати проведених обстежень.

Якщо медичний заклад не отримав акт санітарно-епідеміологічного обстеження, цей факт може бути причиною у подальшій відмові у видачі ліцензії на медичну практику. Також організація може отримати штраф у випадку діяльності без дозвільних документів.

Таким чином, акт СЕС є самостійним дозвільним документом, а також необхідним етапом для подальшого юридичного оформлення медустанови.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України