«Отримали 5-річне відтермінування»: Сазонов нагадав, що Україна ще не перемогла остаточно Газпром

Кирило Сазонов на своїй сторінці в «Фейсбуці» зазначив, що Україна все-таки підписала з РФ пятирічний транзитний контракт, а не річну угоду, як цього хотіла російська сторона. Разом з тим політолог підкреслив, що для нас це означає лише 5-річну відстрочку, не більше. Про остаточну перемогу над Газпромом мова поки не йде.

Сазонов переконаний, що Кремль і надалі буде використовувати енергоносії, зокрема природний газ, в якості інструменту тиску. Тому Україна за ці 5 років просто зобов’язана наростити власний видобуток газу. Якщо не вийти на достатні обсяги, то перемога неодмінно перетвориться на поразку.

Також варто враховувати і фінансовий аспект. Україна отримає від Росії 3 мільярди від Газпрому, причому, грошима, а не газом. Разом з тим Київ погодився відкликати інші позови, що у перспективі могло принести нам ще 12 мільярдів доларів. Судячи з усього, це вимушений компроміс, оскільки для України такий варіант явно не найкращий. Залишається ще одне ключове питання – прямі поставки газу з РФ. Це вже справжня пастка, оскільки такі поставки автоматично зобов’язують Україну платити і за «блакитне паливо», поставлену в ОРДЛО.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh