Авторські статті

«Отримали 5-річне відтермінування»: Сазонов нагадав, що Україна ще не перемогла остаточно Газпром

Кирило Сазонов на своїй сторінці в «Фейсбуці» зазначив, що Україна все-таки підписала з РФ пятирічний транзитний контракт, а не річну угоду, як цього хотіла російська сторона. Разом з тим політолог підкреслив, що для нас це означає лише 5-річну відстрочку, не більше. Про остаточну перемогу над Газпромом мова поки не йде.

Сазонов переконаний, що Кремль і надалі буде використовувати енергоносії, зокрема природний газ, в якості інструменту тиску. Тому Україна за ці 5 років просто зобов’язана наростити власний видобуток газу. Якщо не вийти на достатні обсяги, то перемога неодмінно перетвориться на поразку.

Також варто враховувати і фінансовий аспект. Україна отримає від Росії 3 мільярди від Газпрому, причому, грошима, а не газом. Разом з тим Київ погодився відкликати інші позови, що у перспективі могло принести нам ще 12 мільярдів доларів. Судячи з усього, це вимушений компроміс, оскільки для України такий варіант явно не найкращий. Залишається ще одне ключове питання – прямі поставки газу з РФ. Це вже справжня пастка, оскільки такі поставки автоматично зобов’язують Україну платити і за «блакитне паливо», поставлену в ОРДЛО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України