Новини

Оточення чи втеча росіян: як дії ЗСУ впливають на стан війни на Півдні України

За офіційним повідомлення від української влади, Збройні Сили України розпочали наступ на півночі України та готуються деокупувати Херсон. Чимало військових експертів тепер прогнозують, як можуть скластися події найближчими днями на війні. Як повідомляють новини України, коментар стосовно подій залишив Голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Як контрнаступальні дії можуть вплинути на подальший хід війни

Як вважає Микола Маломуж, який обіймав посаду у 2005-2010 роках, контрнаступальні дії на півдні України можуть стати початком контрнаступу по всій лінії фронту. Крім Херсонщини, українська армія невдовзі може почати широкі компанії з контрнаступу і на півночі країни. Як зазначає генерал, плануванням таких операцій може займатися виключно вище керівництво держави, і не варто про них говорити людям, котрі не є експертами у військовій справі.

Проте сьогодні, з огляду на постачання нової зброї та її швидкого опанування ЗСУ, можна припустити, що й на інших ділянках фронту здійснюватимуться підриви ворожих складів зі зброєю, штабів, логістичних маршрутів ворога. Такі дії українських військових з великою ймовірністю призведуть до втечі чи оточення російських військ. Генерал вважає, що звільнення Херсонщини стане великим ударом як для російського війська, так і для керівництва країни.

Крах та моральний занепад ворожої армії цілком здатні вплинути на вдалий контрнаступ українських військ по всьому фронту: провал на одному з напрямків призведе до відповідної реакції на інших. Мотивація ворога стане ще нижчою через інформацію про втрати захоплених раніше територій та живої сили.

Що сьогодні відбувається на херсонському напрямку

  • Згідно з офіційними повідомленнями від речниці ОК Південь Наталії Гуменюк, контрнаступальні дії зі звільнення Херсона та інших південних напрямків розпочалися 29 серпня 2022 року.
  • За інформацією американського телеканалу CNN, за 29.04.2022 ЗСУ звільнили чотири українських села.
  • Окупаційна влада Херсонської області посилила зусилля щодо пошуку українських диверсантів, партизанів та патріотів.
  • За інформацією з відкритих джерел, російські збройні сили перекидають на південь України колони техніки з тимчасово окупованого Криму.

Українська влада наголошує, що слід довіряти лише офіційній інформації, отриманій від уповноважених осіб. А жителям тимчасово окупованих територій потрібно попіклуватися про власну безпеку, поки триватиме операція зі звільнення захоплених територій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України