Ставлення до мережі 5G розколює Австрію: 39 відсотків населення проти установки вишок

Опитування: чверть респондентів вийшли б на протест, якщо б в безпосередній близькості від їх житла встановили вишку 5G

Майбутній великомасштабний запуск 5G вже кілька місяців викликає скандали, включаючи поширення теорій змови і саботаж по відношенню до вишок стільникового зв’язку. Політика і бізнес стимулюють поширення мобільного зв’язку 5G останнього покоління, але більше третини населення Австрії не бажає цього.

По крайній мірі, це результат опитування онлайн-платформи порівняння цін durchblicker.at (вибірка: 860 осіб). Відповідно, проти будівництва вишок 5G виступають 39 відсотків опитаних. Десять відсотків «бояться» 5G, 26 відсотків «трохи бояться». Жінки тут більш скептичні, ніж чоловіки. В цілому ставлення до 5G в Західній Австрії та у жінок гірше, ніж на сході країни і у чоловіків. У багатьох страхи виникають не стільки через факти, скільки з смутного почуття. Дві третини скептиків не можуть дати точних причин занепокоєння. Кожен п’ятий боїться вишок як джерела електромагнітного випромінювання. Решта респондентів побоюються раку або пухлин головного мозку в результаті використання стільникових телефонів. Стеження і шпигунство також були названі можливими причинами відмови.

У порівнянні зі своїми німецькими сусідами, в Австрії настрою в цьому відношенні все ще помірні. Порівняльне дослідження, проведене галузевою асоціацією Bitkom в квітні в Німеччині, показало, що там кожна друга людина боявся нових вишок і бажали б протестувати проти них.

У п’ятницю (11 вересня) регулюючий орган RTR оголосив про продаж частот для 5G і до держбюджету надійшло близько 202 мільйонів євро. Були відзначені всі частотні пакети з діапазонів 700, 1500 і 2100 МГц. У майбутньому 1702 кадастрових комун Австрії отримають високопродуктивне широкосмугове покриття, що йде є зобов’язаннями щодо розширення для операторів мобільних мереж. Але цей процес може виявитися важкою справою. За даними опитування, 25% опитаних виявили б громадянську ініціативу і протестували, якби перед їхнім будинком встановили вишку.

За матеріалами: https://kurier.at/
Фото: APA / dpa / Christoph Soeder / Christoph Soeder

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh