Новини з Австрії

Ставлення до мережі 5G розколює Австрію: 39 відсотків населення проти установки вишок

Опитування: чверть респондентів вийшли б на протест, якщо б в безпосередній близькості від їх житла встановили вишку 5G

Майбутній великомасштабний запуск 5G вже кілька місяців викликає скандали, включаючи поширення теорій змови і саботаж по відношенню до вишок стільникового зв’язку. Політика і бізнес стимулюють поширення мобільного зв’язку 5G останнього покоління, але більше третини населення Австрії не бажає цього.

По крайній мірі, це результат опитування онлайн-платформи порівняння цін durchblicker.at (вибірка: 860 осіб). Відповідно, проти будівництва вишок 5G виступають 39 відсотків опитаних. Десять відсотків «бояться» 5G, 26 відсотків «трохи бояться». Жінки тут більш скептичні, ніж чоловіки. В цілому ставлення до 5G в Західній Австрії та у жінок гірше, ніж на сході країни і у чоловіків. У багатьох страхи виникають не стільки через факти, скільки з смутного почуття. Дві третини скептиків не можуть дати точних причин занепокоєння. Кожен п’ятий боїться вишок як джерела електромагнітного випромінювання. Решта респондентів побоюються раку або пухлин головного мозку в результаті використання стільникових телефонів. Стеження і шпигунство також були названі можливими причинами відмови.

У порівнянні зі своїми німецькими сусідами, в Австрії настрою в цьому відношенні все ще помірні. Порівняльне дослідження, проведене галузевою асоціацією Bitkom в квітні в Німеччині, показало, що там кожна друга людина боявся нових вишок і бажали б протестувати проти них.

У п’ятницю (11 вересня) регулюючий орган RTR оголосив про продаж частот для 5G і до держбюджету надійшло близько 202 мільйонів євро. Були відзначені всі частотні пакети з діапазонів 700, 1500 і 2100 МГц. У майбутньому 1702 кадастрових комун Австрії отримають високопродуктивне широкосмугове покриття, що йде є зобов’язаннями щодо розширення для операторів мобільних мереж. Але цей процес може виявитися важкою справою. За даними опитування, 25% опитаних виявили б громадянську ініціативу і протестували, якби перед їхнім будинком встановили вишку.

За матеріалами: https://kurier.at/
Фото: APA / dpa / Christoph Soeder / Christoph Soeder

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України