«Віддати те, що раніше ховав тільки для себе»: Інна Чурікова про те, чого навчають випробування

«Найцікавіше – дізналася, для чого людям надсилається хвороба: щоб вони щось зрозуміли, щоб до них щось дійшло».

Тиха життєва мудрість, яка приходить з роками, а деколи з випробуваннями …

«Я якось зламала ногу. Через нісенітниці. У мене була роль в продовженні фільму Кончаловського «Історія Асі Клячин».

Там моя героїня залазить в кузов машини. Кузов зробили з двох зсунутих столів, але з’єднали їх погано. Я залізла – вони роз’їхалися. Але я ж, як людина делікатна, дозволила собі зламати ногу тільки на останніх дублях – коли фільм був уже закінчений.

І це виявилася дуже корисна для мене історія: я раптом випала з суєти.

Сиділа вдома, як під арештом, вела тихе життя, читала Чехова, розмовляла з сином, чоловіком. Аналізувала свої відносини з людьми і багато чого зрозуміла. Найцікавіше – дізналася, для чого людям надсилається хвороба: щоб вони щось зрозуміли, щоб до них щось дійшло. Наприклад, ось що: навколо багато беззахисних людей, вони потрапляють в ситуації, з яких не можуть вибратися без сторонньої допомоги.

І коли я сама потрапила в таку ситуацію – ситуацію залежності від інших людей, – то зрозуміла, що перед багатьма винна. Люди часто думають: самому б як-небудь прожити, куди вже до інших.

Я згадувала себе і свої гріхи, тих, кому не допомогла. У мене були ситуації, в яких я могла б вести себе по-іншому, бути чуйною, а я … займалася своїми справами! І я залишилася собою дуже незадоволена.

До того ж я ж знаю, що мій чоловік рівно в таких же ситуаціях проявляє себе зовсім з іншого боку. Пам’ятаю, ми жили тоді ще в Ленінграді, Гліб пішов ненадовго. Здається, в булочну. Я чекаю його, чекаю, а всередині якийсь страшний страх: щось зараз має статися. Раптом чую, хтось шкребе у двері. Відкриваю, а це Гліб. Він на колінах, скорчився весь від страшного болю (це, як з’ясувалося потім, була ниркова колька). І ми обидва думаємо, що це кінець. Усе. А він повторює тільки одне: «Що тепер з тобою буде, що тепер з тобою буде?»

У ці миті він думав про мене, він жалів мене. Ніколи цього не забуду! ..

Знаєте, випробування позбавляють суєти, тебе вже тільки дуже важливе може турбувати. І ще. Ти можеш іншому віддати те, що раніше ховав тільки для себе ».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh