Життя

«Віддати те, що раніше ховав тільки для себе»: Інна Чурікова про те, чого навчають випробування

«Найцікавіше – дізналася, для чого людям надсилається хвороба: щоб вони щось зрозуміли, щоб до них щось дійшло».

Тиха життєва мудрість, яка приходить з роками, а деколи з випробуваннями …

«Я якось зламала ногу. Через нісенітниці. У мене була роль в продовженні фільму Кончаловського «Історія Асі Клячин».

Там моя героїня залазить в кузов машини. Кузов зробили з двох зсунутих столів, але з’єднали їх погано. Я залізла – вони роз’їхалися. Але я ж, як людина делікатна, дозволила собі зламати ногу тільки на останніх дублях – коли фільм був уже закінчений.

І це виявилася дуже корисна для мене історія: я раптом випала з суєти.

Сиділа вдома, як під арештом, вела тихе життя, читала Чехова, розмовляла з сином, чоловіком. Аналізувала свої відносини з людьми і багато чого зрозуміла. Найцікавіше – дізналася, для чого людям надсилається хвороба: щоб вони щось зрозуміли, щоб до них щось дійшло. Наприклад, ось що: навколо багато беззахисних людей, вони потрапляють в ситуації, з яких не можуть вибратися без сторонньої допомоги.

І коли я сама потрапила в таку ситуацію – ситуацію залежності від інших людей, – то зрозуміла, що перед багатьма винна. Люди часто думають: самому б як-небудь прожити, куди вже до інших.

Я згадувала себе і свої гріхи, тих, кому не допомогла. У мене були ситуації, в яких я могла б вести себе по-іншому, бути чуйною, а я … займалася своїми справами! І я залишилася собою дуже незадоволена.

До того ж я ж знаю, що мій чоловік рівно в таких же ситуаціях проявляє себе зовсім з іншого боку. Пам’ятаю, ми жили тоді ще в Ленінграді, Гліб пішов ненадовго. Здається, в булочну. Я чекаю його, чекаю, а всередині якийсь страшний страх: щось зараз має статися. Раптом чую, хтось шкребе у двері. Відкриваю, а це Гліб. Він на колінах, скорчився весь від страшного болю (це, як з’ясувалося потім, була ниркова колька). І ми обидва думаємо, що це кінець. Усе. А він повторює тільки одне: «Що тепер з тобою буде, що тепер з тобою буде?»

У ці миті він думав про мене, він жалів мене. Ніколи цього не забуду! ..

Знаєте, випробування позбавляють суєти, тебе вже тільки дуже важливе може турбувати. І ще. Ти можеш іншому віддати те, що раніше ховав тільки для себе ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України