ЄС|NATOАвторські статті

Особи, які отримали Карту поляка, можуть отримати велику фінансову підтримку від Польщі

wschodnik.pl
wschodnik.pl

Особи, які отримали Карту поляка (документа, що видається громадянам України, СНД і країн Балтії і підтверджує їх польське походження – Ред.), і вирішать пов’язати своє життя з Польщею, у разі прийняття поправок до закону про Карту поляка, зможуть отримати фінансову підтримку з боку держави. Про це повідомило видання Rzeczpospolita.

Фінансова підтримка буде полягати в частковій оплаті орендованого житла в розмірі шести середньостатистичних зарплат на кожного члена сім’ї. На даний момент середня зарплата в Польщі становить 3895,33 злотих брутто (915 євро), в сумі кожен член сім’ї отримає більше 23 тисяч злотих (5400 євро). На облаштування місця проживання та інші потреби власник Карти поляка зможе отримати дві середньостатистичні польські зарплати – 7 790 злотих брутто (1831 євро). На ремонт квартири в проекті передбачено 4 120 злотих (968 євро) на людину. Особи польського походження зможуть, у разі ухвалення закону, розраховувати також на оплату державою курсів польської мови та професійних курсів.

Проект поправок до закону передбачає також оплату проїзду до Польщі для громадян країн СНД, України і країн Балтії з Карткою поляка, хоча, як зазначає Rzeczpospolita, цей пункт поправок, швидше за все, не буде прийнятий Сеймом.

За даними видання, зараз володарями Карти поляка є 160000 осіб з пострадянських країн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.