wschodnik.pl

Особи, які отримали Карту поляка, можуть отримати велику фінансову підтримку від Польщі

wschodnik.pl

Особи, які отримали Карту поляка (документа, що видається громадянам України, СНД і країн Балтії і підтверджує їх польське походження – Ред.), і вирішать пов’язати своє життя з Польщею, у разі прийняття поправок до закону про Карту поляка, зможуть отримати фінансову підтримку з боку держави. Про це повідомило видання Rzeczpospolita.

Фінансова підтримка буде полягати в частковій оплаті орендованого житла в розмірі шести середньостатистичних зарплат на кожного члена сім’ї. На даний момент середня зарплата в Польщі становить 3895,33 злотих брутто (915 євро), в сумі кожен член сім’ї отримає більше 23 тисяч злотих (5400 євро). На облаштування місця проживання та інші потреби власник Карти поляка зможе отримати дві середньостатистичні польські зарплати – 7 790 злотих брутто (1831 євро). На ремонт квартири в проекті передбачено 4 120 злотих (968 євро) на людину. Особи польського походження зможуть, у разі ухвалення закону, розраховувати також на оплату державою курсів польської мови та професійних курсів.

Проект поправок до закону передбачає також оплату проїзду до Польщі для громадян країн СНД, України і країн Балтії з Карткою поляка, хоча, як зазначає Rzeczpospolita, цей пункт поправок, швидше за все, не буде прийнятий Сеймом.

За даними видання, зараз володарями Карти поляка є 160000 осіб з пострадянських країн.

Comments

0 comments

2 коментарі

  1. чи це насправді так? є офіційні джерела?

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh