Техно

Особливості комп’ютеризованих швейних машин

В чому особливості комп’ютеризованих швейних машин від інших машин і наскільки висока ціна виправдовує її покупку? Якщо відповідати коротко на перше питання, то комп’ютерна швейна машинка відрізняється не тільки величезною кількістю операцій, але і принципом роботи. Що, в свою чергу, забезпечує високу якість пошиття.
З іншого боку, нові сучасні технології вимагають великих витрат при виробництві швейної машини, що і визначає її ціну, від 400 – 500 доларів. великий вибір швейних машин є в інтернет-магазині у розділі: швейные машинки, а професійні фахівці допоможуть з вибором і нададуть кваліфіковану консультацію.


Тим не менше, для тих хто “серйозно” захоплюється пошиттям, кому важлива якість стібка і щоб машинка “вміла” метати  прорізні петлі або вишивати нескладні візерунки, то вам потрібно звернути увагу на сучасний тип швейної машинки з програмним управлінням.

1. Особливості комп’ютеризованих швейних машин

Особливості комп’ютеризованих швейних машин
Якщо вам доводилося шити на ручній швацькій машинці, то ви легко уявите, як працює будь-яка швейна машина. Головний вал, обертаючись від ручного або електроприводу, обертає інші її частини і чим більше швидкість його обертання, тим більш товсті ділянки тканини може шити машинка.
У комп’ютерній машинці багато вузлів і механізмів працюють автономно, часом навіть маючи окремий “свій” електродвигун. Це головна принципова відмінність від інших типів швейних машин, дозволяє комп’ютеризованій машині якісно і надійно утворювати стібки, проколювати грубі і товсті ділянки тканини на найменшій швидкості, і головне, контролювати всі процеси, повідомляючи про це швеї.
Природно, не у кожної моделі комп’ютерної машинки або електронної машинки такі функції представлені в повному обсязі (залежить від її ціни), але принцип незалежної роботи деяких вузлів і контролю зберігається.

2. Види стібків та операції

Види рядків і операцій комп’ютеризованої швейної машини
Ймовірно, мало кого зацікавлять конструктивні особливості комп’ютерної машини, тому давайте розглянемо її практичні відмінності від інших типів машинок. Головне, звичайно ж, необмежену кількість рядків, особливо у машин, що працюють з програмами або які мають можливість самостійно створювати новий вид рядка. Але все ж, не це найважливіша відмінність, а те, що така машинка може метати прорізні петлі  (до 10 видів). Це дійсно важлива, а головне корисна і незамінна функція для тих, хто шиє одяг, а не тільки виконує ремонт одягу своїх дітей.
Прямі петлі (білизняні) виконують навіть машинки економ-класу, а от прорізні петлі тільки комп’ютерні або вишивальні машинки

Положення голки комп’ютеризованої швейної машини
Зручних функцій у таких машинок багато. Ось, наприклад, можливість вибирати положення голки. Голка може знаходитися після закінчення шиття зверху тканини, а може залишатися у шві, дозволяючи повернути цю ділянку на потрібний кут. Це оцінить той, хто пробував давати оздоблювальну нитку по коміру.
Є можливість автоматичного виконання закріпки, що теж “корисно” для кожної машинки ну і так далі. Всіх можливостей таких машин в короткій статті не перерахуєш, в інструкції до 50 аркушів ви зможете знайти всі її особливості. Нам важливо визначити важливі з них. Тоді вам легше буде вирішити, яку купити швейну машину.
З таких особливостей можна відзначити ще й можливість “вишивати”. А в кавичках тому, що це не повноцінна функція комп’ютерної машинки. Для вишивання великих дизайнів потрібна спеціалізована машина. Тим не менш, за рахунок можливості відхилення голки (у деяких моделей) такі машинки можуть вишивати нескладні візерунки або виконувати широкі декоративні строчки. Моделі таких машинок так і називаються швейно-вишивальні.

3. Управління комп’ютеризованою машинкою

Управління комп’ютеризованою машинкою
Головним “механізмом” у такої машинки вважається її міні-комп’ютер, за допомогою якого і відбувається управління та попередження про збої в роботі машини. Власне, тому вона і називається комп’ютеризованою. А який комп’ютер без монітора? Тому весь робочий процес відбивається на невеликому дисплеї, встановленому у верхній частині корпусу машинки (бувають і окремі).

Ви вибираєте кнопками управління потрібний вам рядок або операцію, правильно заправляєте нитку, і натискаєте кнопку пуску. Машинка починає працювати. Якщо нитка або голка не підходить для виконання даної операції, на екрані з’явиться відповідний напис. Різного роду повідомлення будуть з’являтися і при інших збоях, наприклад попередження про закінчення нитки в шпульці і т. д.

Програма для комп’ютерної машини
Для деяких моделей таких “розумних” машинок можна використовувати навіть окремі програми на зовнішніх носіях (карти пам’яті).

4. Ремонт і запчастини

Швейні машинки такого класу зроблені досить надійно і здатні роками працювати без поломки. Але техніка є техніка, тим більше, що найчастіше в поломці може брати участь і сама її господиня. Зрозуміло, що читати нудну інструкцію до 50 сторінок неохота і нудно. Але все ж розберіться повністю як користуватися машинкою, що нею можна шити, чого не можна, якими нитками, голками. Коли змащувати і де і т. д. Тоді буде гарантія того, що машинка буде працювати без ремонту довгі роки. Інакше доведеться оплачувати зовсім недешеві послуги сервісних центрів, оскільки запчастини на такі швейні машинки досить дорогі і на “блошиному” ринку їх не купиш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України