Новини

Геннадій Москаль: Я з жахом і в холодному поту чекаю 2019 рік

Геннадий Москаль: Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год

Губернатор Закарпатської області ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ має за плечима кар’єр єру МВС і досвід у політиці. Як колишній нардеп він поділився думками про майбутні вибори, як досвідчений працівник органів внутрішніх справ – про конкурс на голову Нацполиции і ситуації в Княжичах.

Як колишній губернатор Луганської області – про економічну блокаду окупованих територій, а в якості голови Закарпатської ОДА розповів, що відбувається з експортом лісу-кругляка.

– В Україні проходити конкурс на голову Національної поліції, вас називали одним з претендентів, чому вирішили не брати участь?

– У мене абсолютно не було бажання туди подаватися. В таке строкате співтовариство тих, хто подавши свої кандидатури, я б не вписувався. Тим більше всі мої дії я повинен був погоджувати з президентом. Якщо він призначив, то треба працювати там, де призначили, а не шукати собі якихось конкурсів. Тим більше я не розумію, як в поліції можна робити відкритий конкурс? Давайте в обласній лікарні, наприклад, влаштуємо відкритий конкурс на заміщення вакансій, і туди попруть відпочинку, пенсіонери, бомжі і ще невідомо хто. Напевно, все-таки є в країні спеціальності, де конкурс не ті що не доречний, він просто шкідливий. І я вважаю, що це якраз про поліцію. У законі написано, що це право міністра – внести кандидатуру в Кабінет міністрів на призначення голови Національної поліції України.

– А ви взагалі стежте за конкурсом? Як вважаєте, хто може зайняти крісло глави Нацполиции?

– Не стежу. Нещодавно, проглядаючись новини, побачив прізвища 65 людей, які викликали в мене й сміх, і здивування. Але, як казав наш перший президент: “маємо, що маємо”. Взагалі глава поліції повинен бути звідкись із самої поліції, тому що далі нікуди вести відомство. Пані Деканоїдзе (екс-глава Нацполиции Хатія Деканоїдзе, – “Апостроф”) довела до прірви, і якщо ще хтось підійде і підштовхне, то вся ця поліція звалиться в прірву. І користі від цього для населення не буде, тому що воно сьогодні і так потерпає від засилля криміналітету, в першу чергу, через непрофесійність тих кадрів, яких набирають в поліцію. Я вважаю, що поліцейський повинен володіти трьома якостями: мати логіку, бути хорошим аналітиком і мати інтуїцію. Якщо цих трьох якостей немає, то не допоможе ні інститут, ні академія поліції, ні Деканоїдзе, ні конкурси. Альо тім не менше, вже кого виберуть – того виберуть. Але потрібно пам ” ятати, що від ефективності роботи поліції залежить життя кожного з громадян України, охорона майна, охорона його прав і захист.

– Раз згадали Хатию Деканоїдзе, ви вважаєте, що зрослий рівень злочинності пов’язаність язаний з нею?

– Давайте зараз мене призначать очолювати Інститут Амосова, як ви думаєте, хоч один пацієнт виживе, якщо я буду робити там операції?

– Не знаю…

– Думаю, що ні. Кожен повинен займатися тим, на що вчився. І досить практичних навичок та досвід роботи. А у нас считают, що треба розігнати. Але треба розуміти, що є люди, які спеціалізуються на балістичної експертизи, є ті, які спеціалізуються на почеркознавчу експертизу, і таких фахівців мало, чого їх гнати? Де ви наберете таких фахівців? Людина повинна хоча б десять років пропрацювати, щоб стати експертом у таких галузях. Ну а якщо сьогодні приходити випускник, а весь райвідділ складається з тих же випускників, тільки курсом вище, термін роботи яких один рік, то чому вони можуть навчити? Проводить експерименти з такими органами, як поліція, не можна.

Що дало створення патрульної поліції? У кілька разів зросла кількість транспортних пригод, кількість загиблих і багато чого іншого. Не варто було йти на популістські заходи, а займатися професійною роботою. Якщо у ДАІ брали хабарі, так для рішення цього є відділ внутрішньої безпеки. А за три місяці підготувати поліцейського, або “селфика”, як називають це дітище Деканоїдзе, просто неможливо. В ПТУ два роки вчаться, навіть в армії, коли я був шість місяців, була учебка, а потім вже бійцеві давали автомат. Ми робимо сьогодні експерименти на медицині, інших галузях, від яких залежить життєдіяльність людини. Якщо в Конституції написали, що людина є найвищою цінністю, перебуває під захистом держави, то тоді виходить, що сьогодні держава не виконує свої конституційні функції.

– Одним з найбільш резонансних подій за останній час стала трагедія в Княжичах, де в результаті перестрілки загинуло п’ять співробітників правоохоронних органів. Генпрокурор Юрій Луценко сказавши, що згідно з розслідуванням, убиті поліцейські пограбували будинок в Княжичах, що дещо розходиться з версією МВС. Яка ваша думка, що ж все-таки сталося в Княжичах?

– Я знаю не зі слів Авакова і слів Генпрокуратури. Я думаю, що насправді їм просто соромно розповісти, що сталося. Чому злочинцям дали можливість виїхати? Вони поміняли одні машини, інші, а коли їх затримали, то вкрадені гроші кудись зникли. По дорозі в поліцію вони десь зникли, то ще десь, але чомусь усі мовчать. Ну, і другий момент. Коли приїхала держохорона, вони ж забрали алкоголь і все, що було в хаті, а коли приїхала поліція, то один з них зробив попереджувальний постріл, щоб попередити своїх. В тому, що я кажу 99% правди, може, просто якісь нюанси я упустивши. Потім вже почалася безладна боротьба, яка і призвела до жертв. Ну, хто це вам скаже, хто зізнається, що ми дійшли до такого? Гроші втратили, співробітники загинули, грабіжників упустили. Їх вже взяли, коли розгорівся скандал. Ніхто не хоче зізнатися, як воно було насправді. Я відразу сказав, що не могла ця стрілянина початися з нічого. Моя думка, що тих, кого затримали, просто прикривали, і ніхто не збирався їх затримувати.

– Геннадію Геннадійовичу, хотілося б ще вас запитати про вивезення лісу-кругляка. Ві зокрема, раніше негативно висловлювалися про це. Рада ввела мораторій на експорт лісу, але нещодавно віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що вирубка лісів продовжується, як і його вивезення за кордон контрабандою. Що ви можете про це сказати?

– Якщо їй щось здається, нехай іде в неділю до церкви, перехреститься і сповідається перед священиком, і він зніме її всі фобії. Через Закарпаття з травня минулого року не пройшов жоден вагон з лісом. Навіть коли намагалися вивезти його під іншою товарною класифікацією, як дрова. Ми нікого спеціальну експертизу, яка показала, що вони підходять тільки для спалювання в печі, каміни і не більше. А їх все возили для виробництва паперової продукції, целюлози, тобто того, що за законодавством України заборонено до вивезення. Державне агентство лісових ресурсів, яке очолює пані Христина Юшкевич, вона раніше була в Мінекології при Злочевском (екс-міністр екології та природних ресурсів в уряді Миколи Азарова, – “Апостроф”), подала проти нас 39 позовів, що ми затримали ліс на кордоні. Так нехай пані Климпуш викличе Юшкевич та розповість, як держагенство судитися з обласною держадміністрацією, яка заборонила вивозити ліс під поглядом дров. А чого ж ви не говорите, що пані Климпуш говорити, що Україна повинна дозволити вивезення кругляка в Європу? А де ж його совість? А між іншим з-за того, що ліс не вивозиться, почався підйом лісової промисловості Закарпаття. Кількість підприємств, які зайнялися глибинною переробкою деревини, збільшилася в деяких районах від шести до восьми разів. Хоча у нас шлюб внутрішньої деревини, незважаючи на те, що 54% території Закарпаття – це ліси, але у нас брак дров.

– А як йдуть справи з контрабандою на Закарпатської митниці. Вам вдалося її подолати?

– Там сьогодні протистояти вінницькі, від їх і живіть. Пана Насирова, його заступника пана Продана, який з вінницької митниці перейшов, від їх і живіть (голова ГФС Роман Насиров та в. о. заступника голови ГФС Мирослав Продан, – “Апостроф”). Я принципово не втручаюся в діяльність митниці. Якщо вони хочуть порядок, то він повинний реалізовуватися спільними зусиллями, а якщо вони хочуть встановити якийсь новий порядок на митниці, то рано чи пізно він з ним самим і вдарить.

– А у вас була якась комунікація з Романом Насировым з цього приводу?

– Я особисто з ним не зустрічався і великого бажання у мене немає.

– Зараз колишні військові і деякі депутати організували економічну блокаду окупованих територій, зокрема перекрили залізничний рух в Луганській області. Як колишній керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, що ви думаєте з приводу цієї блокади?

– Можу лише сказати, що при мені жодного шастанья біля кордону не було. Ні один контрольно-пропускний пункт не працював, люди, які хотіли кудись виїхати – будь ласка. У нас була частина кордону, яка контролювалася Державною прикордонною службою, там булі контрольно-пропускні пункти, і люди їхали собі в Росію, з Росії, заїжджали в ЛНР.

Альо по лінії розмежування вогню у нас жоден КПП не працював. Потім почали вигадувати якісь логістичні центри, будувати на лінії розмежування якісь супермаркети, придумувати Золотом новий КПП, коли всі знали, що дорога туди, в бік Первомайська, абсолютно заміновано. Пустити туди людей і машини – і там все підірвуться. Навіщо там було будувати КПП, якщо все одно там ніхто не ходити? Не хочуть, тому що не пускають, а не пускають, бо дорога заміновано. Але при цьому я не думаю, що блокування – це найкращий спосіб боротьби. Це єдина залізнична гілка, яка пов’язаність язує окуповану і неоккупированную територію.

– І ще питання про політику. Зараз дуже популярна тема дострокових парламентських виборів. Як ви вважаєте, чи потрібні вони? І якщо раптом дострокові вибори будуть, чи не збираєтеся ви знову в парламент?

– Це не залежить ні від вас, ні від мене. Дивлячись, яка буде політико-економічна ситуація в Україні. Вже не за горами 2019 рік, який весь буде зайнятий виборами. Півроку будемо вибирати президента, півроку будемо обирати новий парламент. Вже не так довго залишилося чекати. Я просто з жахом і в холодному поту чекаю 2019 рік.

– А чому з острахом чекаєте?

– Це буде божевільний рік. Тому що сьогодні популістів, активістів так багато. Має він можливість пройти, не має… А що вони будуть говорити виборцям? Тільки критикувати. Іншого сьогодні в Україні методом бути обраним до парламенту ніхто не придумавши. Ну, крім як роздати гроші, продукти харчування і критикувати владу.

– Альо ві знову в парламент не плануєте? Ви хочете й далі залишатися губернатором?

– Ті, що я можу собі планувати, може не входити в плани Адміністрації президента. Мене призначив президент, тому я повинен погоджувати такі речі з ним.

– А як взагалі у вас комунікація з центральними органами влади? Ви часто критикуєте Кабмін.

– Критика повинна сприйматися нормально, якщо ми говоримо, що ми демократична держава. Навіть Янукович казав “Почую кожного”. А Кабмін тім більше винен почути кожного голову облдержадміністрації. І якщо вони не чують так, то у нас ще є, слава Богу, ЗМІ, де можна свої побоювання з тім чі іншім реформ або управлінським рішенням донести. Наприклад, перший, хто став говорити про реформу поліції, це був я. І коли мене запитували про неї, я ще давно говорив, що це повна нісенітниця, яка закінчиться дуже погано. Альо тоді ж народ в це вірити не хотів, хотіли вірити, що прийшов спаситель. І вісь що вийшло.

Джерело: http://shocknews.com.ua/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України