3 особливі речі, на які кожен християнин повинен звернути увагу в період Великого посту

У понеділок 2 березня 2020 розпочнеться Великий піст, який триватиме до 18 квітня. Він є найважливішим і найсуворішим постом, і спрямований не тільки на тiлecне, а й на духовне очищення. Тому в часі Великого посту ці три речі є найважливішими для кожного християнина: молитва, піст і милостиня.

Молитва – це наша розмова з Богом. Промовляючи молитву, Бог вислуховує нас, відповідає на наші прохання, скеровує наше життя і часто промовляє до нас. У нас усе від Бога і нема нічого свого: життя, здібності, здоров`я, їжа і все інше дається нам Богом. «Молитва – це все: віра, побожність, спасіння» (Феофан Затворник)

Тому час посту — це особливий час для молитви. Молитися потрібно частіше, щиро і більш зосереджено.

Піст. Важливо в часі посту, щоб ми придивилися до себе і подивилися від чого ми є залежні. Бо піст виконує ту саму функцію, що і молитва. Молитва дає нам бути з Богом, а піст усуває від нас те, що не дає нам бути з Ним, від чого ми залежні. Тож придивімося до нашого життя.

“Значення посту полягає не у стриманості у їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той ганьбить його …. Що користі, коли ми стримуємося від птиці і риби, а гриземо і з’їдaємo братів”, – святий Іоанн Золотоуст.

Під час посту потрібне покаяння і душевне очищення. Якщо людина не бажає усвідомити свої гріхи і щиро покаятися в них, то можна і не починати постити, оскільки це буде просто марна трата зусиль.

Милостиня. Йоан Золотоустий каже про те, що немає багатих і бідних. Є лише ті, яким Бог дав і ті які потребують. І кожному з нас Бог щось дав.

Кожен може зробити милостиню, якимись добрами справами, грошима чи речами. Може зробити милостиню також добрим словом, коли з кимось поговорить у часі Великого посту, приділити комусь більше уваги.

А коли не можемо ділом, чи словом, то можемо першим про що ми сьогодні говорили – молитвою. Звернімо увагу у часі Великого посту на нашу молитву, на наш піст і на нашу милостиню.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh