Політика

3 особливі речі, на які кожен християнин повинен звернути увагу в період Великого посту

У понеділок 2 березня 2020 розпочнеться Великий піст, який триватиме до 18 квітня. Він є найважливішим і найсуворішим постом, і спрямований не тільки на тiлecне, а й на духовне очищення. Тому в часі Великого посту ці три речі є найважливішими для кожного християнина: молитва, піст і милостиня.

Молитва – це наша розмова з Богом. Промовляючи молитву, Бог вислуховує нас, відповідає на наші прохання, скеровує наше життя і часто промовляє до нас. У нас усе від Бога і нема нічого свого: життя, здібності, здоров`я, їжа і все інше дається нам Богом. «Молитва – це все: віра, побожність, спасіння» (Феофан Затворник)

Тому час посту — це особливий час для молитви. Молитися потрібно частіше, щиро і більш зосереджено.

Піст. Важливо в часі посту, щоб ми придивилися до себе і подивилися від чого ми є залежні. Бо піст виконує ту саму функцію, що і молитва. Молитва дає нам бути з Богом, а піст усуває від нас те, що не дає нам бути з Ним, від чого ми залежні. Тож придивімося до нашого життя.

“Значення посту полягає не у стриманості у їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той ганьбить його …. Що користі, коли ми стримуємося від птиці і риби, а гриземо і з’їдaємo братів”, – святий Іоанн Золотоуст.

Під час посту потрібне покаяння і душевне очищення. Якщо людина не бажає усвідомити свої гріхи і щиро покаятися в них, то можна і не починати постити, оскільки це буде просто марна трата зусиль.

Милостиня. Йоан Золотоустий каже про те, що немає багатих і бідних. Є лише ті, яким Бог дав і ті які потребують. І кожному з нас Бог щось дав.

Кожен може зробити милостиню, якимись добрами справами, грошима чи речами. Може зробити милостиню також добрим словом, коли з кимось поговорить у часі Великого посту, приділити комусь більше уваги.

А коли не можемо ділом, чи словом, то можемо першим про що ми сьогодні говорили – молитвою. Звернімо увагу у часі Великого посту на нашу молитву, на наш піст і на нашу милостиню.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України