Політика

Як правильно просити вибачення у Прощену неділю? Що робити, якщо ж вас таки не пробачають?

Християни східного обряду та греко-католики 1 березня відзначатимуть Прощену неділю – останній день масляної. Так, з понеділка у християн починають 40-денний Великий піст.

У Прощену неділю прийнято просити пробачення за гріхи і образи у близьких і знайомих, при цьому неважливо, чи навмисно ви засмутили людину, чи випадково.

Також, в Прощену неділю ходять до церкви на літургію, де людям нагадують про гріхопадіння Адама і Єви, розповідають про важливість посту і уміння прощати.

Також в Прощену неділю відвідують рідних і близьких, щоб зібратися родиною за одном столом.

Як просити вибачення на Прощену неділю

Традиційно на Прощену неділю говорять дві фрази: “Прости мені” і “Бог простить – і я прощаю”.

Представники церкви уточнюють, що не можна використовувати більш звичне для нас “вибач”, так як ця фраза передбачає, що людина не відчуває за собою провини, але використовує ввічливу конструкцію.

Також, в Прощену неділю не можна плекати образи і відмовляти в прощенні. Під час церковної літургії священики нагадують слова Святого писання, що не пробачивши самому, як можна сподіватися на прощення з боку Господа?

Під час Прощеної неділі прийнято вибачатися перед усіма, з ким спілкувався протягом року. Часто формулу звернення доповнюють: “Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою”.

Фраза у відповідь: “Бог простить – і я прощаю” – також має свій зміст. Таким чином людина погоджується, що не їй судити про нанесену образу, і нехай все вирішує Бог.

Якщо ви не готові прийняти вибачення, не варто формально промовляти ці слова, уточніть, що забути образу ви поки не в силах, але завершіть фразою “Бог простить”.

Церковники звертають увагу, що просити вибачення і прощати потрібно щиро, а не як данину традиціям і обрядам, адже тільки тоді ці слова матимуть сенс.

Коли ви просите пробачення у людини, будьте готові до того, що вона не пробачить вас. Або ж пробачить, але не відразу. Ваше прохання ще не означає, що його зобов’язані виконувати за першим же покликом.

Все залежить від того, наскільки сильна і глибока була рaна, нанесена вами. Та й від характеру самої людини теж багато що залежить.

Вона має повне право чинити, як вважатиме за потрібне. А ви у відповідь також не повинні на це ображатися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh