Авторські статтіЗдоров'я

Основні симптоми предінсультного стану

Найчастіше медичні працівники опиняються не в тому місці і не в той час. А коли з’єднання є, то починають помічати, скільки людина викурила сигарет або скільки їх лежить в попільничці, а також кількість випитого алкоголю або ж безладно прийняті або розкидані медикаменти. Після таких перевірок, як правило, начитаются моралі або всілякі поради. А ми ведемо себе як зазвичай у таких ситуаціях. Киваємо головою, погоджуючись з лікарями, проте належної уваги сказаного не відводимо. І, до речі, зовсім неправильно робимо.

А тепер детальніше. Найголовніша і важка біда відбувається якраз в відсутність медичних працівників. І в цей момент, в момент настання біди, коли життя близької нам людини або родича стоїть під загрозою, наші знання і уміння набувають просто безцінне значення.

Дана стаття має відносно невеликий розмір і на її прочитання піде не так багато часу, приблизно 7 хвилин. Але ці 7 хвилин внесуть величезний внесок у ваші пізнання про екстреної допомоги. Вона допоможе вам озброїтися дуже доступними й ефективними засобами, які не дадуть вам розгубитися і допоможуть протистояти навіть такого злобному ворогові, як інсульт.

Що являє собою так званий мозковий удар або інсульт?

Інсульт (мозковий удар) – це гострий розлад кровообігу, яка розвивається в судинах головного мозку. Інсульт може виникнути за різних обставин, наприклад, при крововиливі, тромбозі, спазмі і так далі. Результатом цього є те, що якась частина головного мозку залишається без харчування і може зберігати свою життєздатність досить нетривалий кількість годині. З цього варто зробити висновок, що передінсультний стан і сам інсульт потребують швидкої і невідкладної допомоги.

У такі важливі моменти ви просто не маєте права на розгубленість або страх. Ви повинні бути впевнені у своїх діях. Вони повинні бути чіткими і злагодженими. Якщо ви будете володіти грамотними і сучасними навичками допомоги, то пацієнт буде мати більше шансів на життя, і на те, що після інсульту він зможе реабілітуватися і повернутися до нормального повноцінного життя.

Тепер про перші симптоми інсульту

Є дуже ефективний і легкий тест, який дозволяє швидко розпізнати перші симптоми інсульту. Як вже йшлося про простоті тесту, так просто буде його є ятати. Кожна буква буде вам підказувати, що варто зробити.

Тест УЗП на виявлення перших симптомів при інсульті:

У – Попросіть хворого посміхнутися. При початковій стадії інсульту посмішка у хворого буде кривої або перекошеної. Це пояснюється тім, що половина обличчя перестає підкорятися хворов, як наслідок цього один з куточків рота буде опущений вниз. Що стосується мови, то він буде розташований несиметрично. Він буде перепадати на одну із сторін і почне набувати неправильну форму.

З – Попросіть хворого заговорити з вами. У предінсультному стані мова хворого стає невиразною. Її можна порівняти з промовою дуже п’ятому яної людини.

П – Попросіть хворого одночасно підняти обидві руки вгору. Звичайно ж, якщо хворий буде в змозі зробити це. Результат буде очевидний. Рука з ураженої сторони тіла буде піднята значно нижче, ніж інша. У будь-якому випадку, рівень розташування буде неоднаковим.

Нижчеописані вияви також можуть виявитися симптомами інсульту:

  • різкий і сильний головний біль після будь-якої діяльності або ж взагалі без будь-яких видимих причин;
  • часткове помутніння або повна втрата свідомості у хворого;
  • втрата здатності говорити, а також втрата здатності розуміти зміст чужої мови;
  • сильне запаморочення, гострий розлад координації і почуття рівноваги;

Якщо у хворого з’єднання явилися які-небудь з цих симптомів, негайно викликайте «швидку допомогу».

7 заходів екстреної долікарської допомоги

А тепер про те, яку допомогу ви можете надати хворов до приїзду «швидкої».

  1. Негайно викличте «швидку допомогу», при виклику постарайтеся як можна точно описати те, що відбувається. Людині, яка постраждала від інсульту, потрібна допомога лікарів-неврологів. Тому з вашої розповіді диспетчер повинний правильно зрозуміти вас і направити до вам ту бригаду, яка дійсно допоможе.
  2. Хворого треба покласти так, щоб його голова була вище рівня поверхні, на якій він лежить, приблизно на 30°. Для цього можна використати ковдру, подушки, одяг.
  3. Забезпечте хворов свободу дихання, тобто зніміть з нього, якщо є, тугий пояс, вузьку одяг, також забезпечте приплив свіжого повітря в приміщення, де розташовується хворий.
  4. Якщо у хворого почалася нудота або блювота, його голову потрібно обережно перевернути набік, це дозволить захистити дихальні шляхи від блювотних мас. Також потрібно акуратно підставити поліетиленовий пакет або тазик біля хворого. Після того, як напад блювоти припинився, потрібно як можна краще очистити рот хворого.
  5. Необхідно виміряти артеріальний тиск хворого і записати свідчення, щоб повідомити лікаря. Якщо тиск високий, то потрібно допомогти хворов відповідними медикаментами. Якщо вони відсутні, то потрібно покласти на ноги хворого грілку або пляшку з гарячою водою. Щоб уникнути опіків потрібно контролювати температуру води.
  6. У такій ситуації не можна метушитися і коказувати хворов вашого неспокою, ми вже не говоримо про ті, щоб коказувати хворов свій страх. Необхідно говорити спокійно і всіма можливими способами надати моральну підтримку хворого.
  7. По приїзду швидкої допомоги ви повинні повідомити лікарям повну картину події. Ваша мова повинна бути швидкою, але виразної. Слова повинні бути короткими, але максимально інформативними.

А тепер потрібно підвести підсумки сказаного.

Перші хвилини предінсультного стану визначають подальший перебіг хвороби. Тому ваша допомога відіграє величезну роль для хворого. Швидке і своєчасне розпізнавання симптомів інсульту в союзі з якісною долікарської допомогою допоможуть зберегти життя хворого і забезпечити йому повну подальшу реабілітацію!

Соків Андрій Володимирович, лікар-невролог

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України