Авторські статтіЗдоров'я

Чому жінкам не можна пити горілку

Більшість жінок, якщо мова йде про вибір спиртного напою, віддають перевагу вину, а не горілці. І правильно роблять! Згідно з дослідженнями, наслідки споживання горілки для жінки можуть виявитися набагато гіршими, ніж для чоловіка. І ось з яких причин:

У жінки швидше виробляється залежність від алкоголю

Один англійський аристократ так визначив світові вживання спиртного – він зробив на келиху знизу вгору три позначки: «Леді», «Джентльмен» та «Свиня».

Організм здорової людини вагою до 70 кг здатний переробити максимум 170 мл алкоголю на добу. Вважається, що для здорового чоловіка безпечна доза горілки становить 80 мл в день, а для жінки – лише 40.

Обумовлено це особливостями фізіології. По-перше, в жіночому організмі більше жирових тканин, але менше рідини. Це сприяє тому, що концентрація етанолу в крові виявляється на порядок вище, ніж у чоловіка, який прийняв таку ж дозу спиртного. По-друге, жіночі печінка і шлунок не в змозі виробляти велику кількість дегідрогенази і альдегіддегідрогенази — ферментів, що беруть участь у розщепленні молекул етанолу. Все це призводить до того, що наслідки алкогольної інтоксикації жінки відчувають сильніше і довше, ніж чоловіки.

Також алкогольна залежність у жінок виникає швидше із-за особливостей будови їх мозку. У більшості з них домінує права півкуля, яка відповідає за емоції, емпатію, інтуїцію, в той час  як у чоловіків панує ліве, відповідальна за аналітичні здібності.

Вчені стверджують, що жінка, яка почала інтенсивно вживати горілку, може перетворитися в алкозалежну всього за кілька місяців.

Під впливом горілки жінки перестають себе контролювати

Основний компонент горілки – це етиловий спирт. Його вживання веде до загальмованості всіх рефлексів, пригнічення мозкової діяльності. Навіть невеликі дози міцного напою при його систематичність вживанні негативно впливають на центральну нервову систему.

Жінка, випивши склянку горілки, може почати вести себе неадекватно, наприклад, стає сексуально розкутою, або взагалі «вимикатися».

Від горілки товстіють

Справа в тому, що горілка – це суцільні калорії. Дві склянки цього міцного напою дорівнюють по калорійності одному гамбургеру.

Горілка погіршує стан шкіри

Етиловий спирт зневоднює тканини та «вимиває» звідти поживні речовини та вітаміни. Тому у питущих жінок шкіра стає вялою, сухою, швидко старіє.

Горілка підвищує ризик раку молочної залози

Дослідження, проведені Журналом Американської медичної асоціації, показали, що ймовірність розвитку раку грудей у жінок, схильних випивати по 2-5 порцій спиртного в день, становить 41%.

Горілка сприяє розумовій деградації

Співробітники Національного інституту по зловживанню алкоголем і алкоголізму (США) прийшли до висновку, що у жінок-алкоголічок значно зменшується обсяг мозку і швидше настають вікові дегенеративні процеси, такі, як деменція.

Горілка викликає гормональний дисбаланс

Зловживання міцним алкоголем може порушити менструальний цикл, викликати гормональні порушення в організмі жінки, внаслідок чого фігура стає незграбною, грубіють риси обличчя і голос, з’являється надмірне оволосіння. Навіть невелика доза спиртного зменшує шанси на зачаття. А систематичне вживання може призвести до безпліддя.

Якщо жінка бавиться горілочкою під час вагітності, то отруйні речовини через плаценту потрапляють в організм плоду. Це збільшує ризик викидня і народження дитини з різними патологіями. Отруєння відбувається і під час грудного вигодовування.

Бережіть своє здоров’я!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України