Якщо ваша відпустка припала на осінні місяці – це привід радіти! Адже є маса місць, де можна чудово відпочити в цей час. Про одне з них — Ізраїль — ми і розповімо сьогодні.
Ізраїль хороший: по-перше, для поїздки українському туристові не потрібна віза. По-друге, Ізраїль — це тепле море, стародавня історія та гостинні люди. По-третє, багато місцевих говорять по-російськи, а по-четверте… Але про все по порядку.
Чому їхати восени?
Осінь — найкращий час для відвідування Ізраїлю. З середини вересня до середини листопада тут тримається дуже тепла погода (у вересні температура не піднімається вище +34°C в Ейлаті і Тверії, +28°C — в Єрусалимі, Хайфі і Тель-Авіві), що дозволить вам комфортно знайомитися з країною і отримувати максимум задоволення від поїздки. До того ж все ще триває туристичний сезон, тому всі пам’ятки, культурні об’єкти та розважальні заходи доступні в звичайному режимі.
Осінь також найкращий час для пляжного відпочинку: підвищена вологість, характерна для липня-серпня, вже спадає, і перебувати на повітрі стає цілком комфортно. Море дуже тепле, і ризик отримати сонячний удар замість красивого загару зменшується в рази.
Якщо хочете поєднати пляжний відпочинок з оздоровленням, варто відправитися, наприклад, на озеро Кінерет. Прісноводне, з відмінними піщаними пляжами і термальними джерелами, воно стане відмінним вибором для тих, хто хоче не тільки відпочити, але і подбати про своє здоров’я. З тутешніх пляжів варто виділити упорядкований Ein Gav Resort Village Beach, а також пляжі «Леванон», «Гафра», «Сиранит» і «Арбель».
Відпочинок на Мертвому морі не можна назвати пляжним, але пару днів можна сміливо виділити того, щоб відпочити на його узбережжі, розслабитися і оздоровитися.
А ось якщо ваша мета — повалятися на пісочку і поплавати в теплому морі, то вибір тут досить широкий. У Тель-Авіві, наприклад, кращими пляжами для відпочинку вважаються «Тель-Барух» (чистісінький пісок, правда, бувають високі хвилі), «Цук Цафон» і Hof Hatzuk — все з платою за вхід. Серед інших популярних і високо оцінених туристами пляжів — «Даліла» (Ашкелон), «Герцель» (Нетанія) і «Галею Гіль» (Нагарія).
Якщо мета вашої подорожі — Ейлат, то неодмінно відвідайте пляж Herods при одноіменному готелі. Вхід сюди безкоштовний, а вода і пісок — найчистіші. Ще один плюс — пологий, мілкий вхід у воду, що робить його ідеальним для сімей з маленькими дітьми. Варті уваги і North Beach та Coral Beach — обидва з білосніжним кораловим піском.
Правда, збираючись в Ізраїль восени, варто мати на увазі, що в цей час євреї відзначають одні з головних свят — Новий Рік (Рош ха-Шана), Судний День (Йом Кіпур) і Свято Кучок (Суккот). Тому ціни на житло в цей період можуть істотно зрости. З іншого боку, потрапити в Ізраїль під час однієї з національних урочистостей — велика удача, оскільки це не тільки додасть колориту вашому відпочинку, але і дозволить глибше познайомитися з єврейською культурою. Один нюанс — «плаваючі» дати цих свят, так що, якщо хочете приурочити свій приїзд до одного з них, доведеться уточнювати заздалегідь.
Вперше в Ізраїлі. Куди краще податися?
Якщо ви ніколи раніше не бували в Ізраїлі, то розгубитися від великої кількості цікавих місць, які хотілося б побачити на цій древній землі. Краще і зручніше всього у такому разі вирушати в центральну частину, щоб вже звідти мати можливість відправитися в будь-який регіон.
Обов’язково варто побувати в Тель-Авіві. Якщо вірити легенді, це місто існує на тому самому місці, де і зараз, ще з часів Потопу (правда, тоді воно називався Яффа). Сьогодні Тель-Авів — справжня знахідка для любителів поніжитися на сонечку і весело провести час. Узбережжя Середземного моря, найчистіші пляжі і блакитна вода разом з кафе, барами, клубами та ресторанами на будь який смак і гаманець не дадуть занудьгувати ні на хвилину.
Потім вирушайте в Єрусалим — перлину Святої Землі. Бувалі мандрівники радять осісти тут хоча б на кілька днів, щоб відчути неповторну атмосферу міста, благо готелів тут предостатньо. А єрусалимські парки, музеї і знаменитий базар Шук тільки додадуть фарб у ваше враження про місто.
Хайфа і Яффа — ще пара місць з розряду must-see в Ізраїлі. У першому варто оцінити пляжі і місцеві визначні пам’ятки: Бахайські сади і печеру пророка Іллі на вершині гори Кармель, а ще — французький католицький монастир кармелітів. Цікавими будуть і музеї: Японії, музики і Міський музей з багатою колекцією предметів мистецтва єврейської і арабської культур.
А ось в Яффі, яка фактично є передмістям Тель-Авіва, потрібно насолоджуватися чудовими морськими пейзажами, гуляти вузенькими вуличками та вивчати пам’ятки старовинної архітектури. Обов’язково знайдіть Міст бажань, а на ньому — свій знак зодіаку: за легендою, якщо доторкнутися до нього і загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться.
Що подивитися?
Ізраїль — країна з найдавнішою і дуже багатою історією, а тому використати поїздку потрібно по повній. Музеї, виставки, історичні місця — не варто упускати жодного! Що подивитися в першу чергу?
- Мертве море. Це, напевно, такий же символ країни, як і мечеть Купол Скелі або Стіна Плачу. Навіть якщо ви не вмієте плавати — не біда. Концентрація солі у води так висока, що у вас просто не вийде зануритися в неї. Зате буде цікаво відчути себе в невагомості, лежачи на воді і читаючи газету. А заодно і оздоровитися, адже вода Мертвого моря багата лікувальними мінералами, а його знамениті грязі мають цілющі властивості.
- Бахайські сади Хайфи. Це справжні сади Семіраміди сучасності! Чудовий зразок садового мистецтва, ці сади розбиті у вигляді ступінчастого каскаду, терасами спускається з гори Кармель. Відмінне місце для прогулянок, повне зелені і пахощів. Вхід у сади безкоштовний.
- Фортеця Масада. Неприступна фортеця, яка вінчає прямовисну скелю в Іудейській пустелі, була побудована Іродом Першим як оборонна споруда. Останні 2000 років фортеці не торкалася рука людини, що дозволило зберегти і відновити її самобутній вигляд. Тут ви можете піднятися по вузькій стежці на вершину, щоб своїми очима побачити палац Ірода і побродити по його давніх покоїв, а заодно захопитися вражаючим видом на пустелю.
- Підводна обсерваторія (Ейлат). Завжди хотіли побувати на морському дні, але не представився випадок? В Ейлаті він у вас з’явиться! У місцевої обсерваторії ви не тільки зможете побачити, як живуть морські мешканці в їх природному середовищі, але і поспостерігати за їх годуванням і навіть зробити занурення у цьому батискафі. А на пам’ять відвезете з собою сувенір або оздобу з цих перлів.
- Кратер Рамон. Не полінуйтеся і обов’язково побувайте в цьому неземному місці. 40-кілометровий кратер (найбільший на землі!) знаходиться в годині їзди на південь від Беер-Шеви (південь Ізраїлю). У центрі цього марсіанського пейзажу височіє гора Ардон, з якої відкривається захоплююча дух панорама на пустелю.
- Акко — скарбниця історії. Своїми очима побачити, як в одному місті з’єднуються грецька, римська, арабська і турецька історія можна саме тут. Місто, якому вже більше 4000 років, довгий час був важливим портом, а тому за кількістю пам’яток історії та архітектури не поступитися навіть Єрусалиму!
- Гефсиманський сад. Це місце напоєне дивною, дуже потужною енергетикою, яку ви відчуєте, ледь ступивши під покрив тутешніх олив, яким понад 2000 років. Тут збереглося дуже багато пам’ятників, присвячених євангельським подіям (Церква Всіх Націй, Гробниця Богородиці, Гетсиманський грот), але відомий сад в першу чергу тим, що тут схопили ісуса, прийди Христа перед стратою.
Осінь 2016 в Ізраїлі. Що цікавого?
Якщо ви вже запланували свою подорож на осінь цього року, вам напевно знадобиться маленька шпаргалка з найцікавішими подіями, які відбудуться в країні в 2016 році. Вісь тільки деякі з них:
- Виставка ізраїльських винаходів і наукових відкриттів
Де: аеропорт Бен-Гуріон, Тель-Авів, термінал №3 (відразу за пунктом паспортного контролю)
Коли: серпень-грудень 2016
Фотовиставка, яка презентує найвидатніші відкриття і досягнення єврейських вчених, а також портрети авторів.
- Музичний фестиваль Тамар
Де: Мертве Море
Коли: під час свята Суккот
Концерти під відкритим небом пройдуть поблизу фортеці Моссад, в кибуцах (сільськогосподарських комунах) Эине Геді і Кікар Сдом.
- Єрусалимський фестиваль камерної музики
Де: Єрусалим
Коли: 1-10 вересня 2016
- Фестиваль «Точка Контакту»
Де: Єрусалим
Коли: 4-23 вересня 2016
Ніч безперервно у виставковому просторі Музею Ізраїлю відвідувачі зможуть насолоджуватися виступами танцюристів, музикантів, діджеїв та акторів.
- Фестиваль повітряних куль
Де: Гільбоа і регіон Хабсор
Коли: жовтень
Повітряні та вогняні шоу, виступи команд авіаторів зі всього світу, майстер-класи і, звичайно, польоти на повітряній кулі!