Авторські статтіНовини

Інфекційні хвороби передаються від друзів і родичів

Дослідники вже давно використовують соціальні мережі, щоб зрозуміти методи поширення інфекційних захворювань, але інформація з цього джерела часто не дає точних даних. Команда вчених нещодавно розповіла, що існує просторовий аналіз, який може допомогти заповнити ці прогалини, а значить створить більш повну картину поширення хвороб.

«Беручи до уваги зв’язки соціальних мереж, ми думали, що люди на вулиці впізнають один одного, навіть якщо вони не завжди можуть згадати імена всіх своїх знайомих, – сказав один з авторів дослідження. – Ми виявили, що кожен вид діяльності, був сконцентрований в певних районах, ця інформація відображається більшістю соціальними мережами».

Для підтвердження своєї теорії фахівці запросили 15 добровольців, яких вибрали з допомогою поставлених запитань про наркотики і сексуальну поведінку, соціальний капітал, доступ до медичної допомоги, місця роботи. Потім кожному учаснику було дано три купони і контактні телефони, щоб роздати їх друзям і членам сім’ї. Люди, хто отримав купони, могли зателефонувати медсестрі, щоб записатися для участі у подібному дослідженні, а також мали можливість віддати їх своїм знайомим.

«Після ми підвели підсумки. Спочатку реконструювали соціальні контакти учасників, щоб зрозуміти, як вони були пов’язані з певними людьми. Це послужило основою для порівняльного аналізу впливу місця розташування на життя людини. Ми побачили, що невеликі групи учасників формуються через соціальні мережі, але ніякого спілкування з людьми на вулиці не відбувається», – розповіли вчені.

Наслідки цієї роботи мають далекосяжні плани. Медичні працівники можуть використовувати цей вид аналізу, щоб застерегти людей від різного роду ризиків.
«Я думаю, це показує, що соціальні мережі утворюють надійні канали інформації. Тому їх потрібно використовувати для досягнення своїх цілей», – відзначили дослідники.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.