Орден Золотого руна

10 січня 1430 року герцог Бургундський Філіп III Добрий день свого весілля з принцесою Ізабеллою Португальської заснував орден Золотого руна (Orden vom Goldenen Vlies). Друга назва «Знак Гідеона» (лат. Gedeonis signa). Цей династичний орден — одна з найбільш древніх і почесних нагород Європи. У статуті ордену Філіпом було записано, що він засновує його «з-за особливої любові і прихильності до лицарству, якому він пристрасно бажає примножувати честь і процвітання, щоб лицарство охороняв, захищав і підтримував істинну католицьку віру, церкву, спокій і добробут держави…». Формально мета ордену була охорона церкви і віри, він був присвячений Діві Марії і св. Андрію.
Статут ордена існує донині в двох гілках (іспанської та австрійської) і нагороджувати іспанської гілкою має право король Іспанії Філіп VI, а австрійської — Карл фон Габсбург.
Знаком Ордену є зображення викраденого аргонавтами в Колхіді золотого руна, висячого на ланцюгу з 28 ланок.

Імператор Франц Йосиф з австрійським варіантом ордена

Традиційно членами ордену були чоловіки, за деякими винятками, коли ними нагороджувалися жінки—глави держав. Святому ордену вважається день святого Андрея, так як орден заснований в його день — 10 січня. Апостол Андрій здавна протегував бургундським государям, і саме він вручивши їм андріївський хрест, який також називається «бургундським» (варіант — був хрестителем Бургундії).

Бернар Константинов
За матеріалами: wikipedia.org
Фото: wikipedia.org

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh