Орден Золотого руна

10 січня 1430 року герцог Бургундський Філіп III Добрий день свого весілля з принцесою Ізабеллою Португальської заснував орден Золотого руна (Orden vom Goldenen Vlies). Друга назва «Знак Гідеона» (лат. Gedeonis signa). Цей династичний орден — одна з найбільш древніх і почесних нагород Європи. У статуті ордену Філіпом було записано, що він засновує його «з-за особливої любові і прихильності до лицарству, якому він пристрасно бажає примножувати честь і процвітання, щоб лицарство охороняв, захищав і підтримував істинну католицьку віру, церкву, спокій і добробут держави…». Формально мета ордену була охорона церкви і віри, він був присвячений Діві Марії і св. Андрію.
Статут ордена існує донині в двох гілках (іспанської та австрійської) і нагороджувати іспанської гілкою має право король Іспанії Філіп VI, а австрійської — Карл фон Габсбург.
Знаком Ордену є зображення викраденого аргонавтами в Колхіді золотого руна, висячого на ланцюгу з 28 ланок.

Імператор Франц Йосиф з австрійським варіантом ордена

Традиційно членами ордену були чоловіки, за деякими винятками, коли ними нагороджувалися жінки—глави держав. Святому ордену вважається день святого Андрея, так як орден заснований в його день — 10 січня. Апостол Андрій здавна протегував бургундським государям, і саме він вручивши їм андріївський хрест, який також називається «бургундським» (варіант — був хрестителем Бургундії).

Бернар Константинов
За матеріалами: wikipedia.org
Фото: wikipedia.org

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Опубліковано відео евакуації лижників з підйомника в чеських горах

Чеські пожежні опублікували відео евакуації лижників з застряглого підйомника на гірськолижному курорті Buková hora. Інцидент ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh