Але все ще немає більшості на користь обов’язкової вакцинації – по крайній мірі, не скрізь.
Минулого тижня більше 1 000 австрійців було опитано Інститутом Gallup про вакцинацію і тестування. Тільки з січня частка заявлених противників вакцинації знизилася з 33 до 19 відсотків. Однак з них лише половина – за «переконану відмову від вакцинації». Тим часом частка прихильників обов’язкової вакцинації зростає: з 24 відсотків в липні до 29 відсотків в серпні.
41 відсоток жителів Австрії виступають за обов’язкову вакцинацію для участі в суспільному житті (правило 1G)
38 відсотків голосують проти. Разом з тим 58 відсотків опитаних заявили, що з невакцинованих людей слід стягувати плату за тести. Ті, хто не хоче вакцинуватися, також повинні заплатити за необхідні тести на корону. Хоча в липні з цим погодилися тільки 50 відсотків,
«Прищеплена більшість не бажає миритися з будь-якими обмеженнями, вони хочуть використовувати переваги свого прищепного статусу, тобто повернутися до нормального життя», – проаналізувала ці дані керівник Gallup Андреа Фронашютц. «Поточні дані показують, що в населенні зріє розкол, коли мова йде про коронавірус. Люди, що виступають проти вакцинації, відчувають все менше розуміння своєї позиції. Аргументи про можливі обмеження свободи пересування нещепленого населення знаходять все більше схвалення серед австрійців », – вважає вона.
Дискусію про те, чи слід допускати на заходи і в підприємства громадського харчування тільки вакцинованих людей, раніше почав член міської ради Відня з питань охорони здоров’я Петер Хакер. Міністр охорони здоров’я Австрійського уряду допустив правило 1G з жовтня.