Новини з Австрії

В Австрії хочуть ввести правило 1-G з жовтня: вхід на масові заходи тільки для щеплених

Вхід тільки для щеплених: міністр охорони здоров'я допускає правило 1-G з жовтня

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн тепер допускає вхід на масові заходи тільки вакцинованих людей

У неділю він сказав, що обговорення вимоги 1-G, висунуті депутатом міської ради Відня з питань охорони здоров’я Петером Хакером (SPÖ), «передчасно». Але вже у вівторок Мюкштейн сказав, що він може уявити собі таке «правило 1-G», починаючи з жовтня.

«Я вважаю, що ми повинні поговорити про 1-G восени, коли епідеміологічна ситуація стане більш небезпечною. І я, звичайно, можу собі уявити це в жовтні », – сказав міністр. Але спочатку у всіх повинна бути можливість зробити щеплення.

Дебати в неділю були ініційовані членом міської ради Відня Хакером, який запропонував заборонити вхід нещепленим людям, наприклад, в місця відпочинку та заняття спортом. Хоча в понеділок підтримка надійшла від Медичної асоціації, інші федеральні землі поки висловилися за загальнонаціональне рішення. Перш ніж приймати рішення про будь-які більш суворі заходи щодо коронавируса вони хочуть дочекатися нових федеральних постанов, які повинні бути опубліковані не пізніше вересня.

Згідно «Постанови про відкриття», яке діє до кінця серпня, до ресторанів і місць відпочинку застосовується «правило 3-G». Допускаються тільки ті, хто пройшов вакцинацію, видужав або пройшов тестування. Кілька федеральних земель висловилися на користь допуску тільки повністю вакцинованих людей, по крайній мірі, в нічні заклади – наприклад, на дискотеки. Відень хоче того ж для ресторанів і звертається по відповідних запитах з боку галузі.

Для Віденської торгової палати введення місцевої заборони для нещеплених людей занадто передчасне, як заявив голова секції Петер Добчак

З іншого боку, він закликає федеральний уряд і уряд земель до проведення інформаційної кампанії на мовах мігрантів, перш ніж заходи будуть посилені. Але він також критикує багатьох господарів, які вже не перевіряють статус 3-G. «У нас є заклади, які взагалі не перевіряють тести і сертифікати гостей. Все ж ще є можливість вибрати для поліпшення ».

Як і Відень, Штирія недавно висловилася за посилення доступу в нічні рестораи, а також на дозвільні і культурні заходи. Але поки вимога вакцинації для всієї гастрономії не є для актуальною темою, заявив офіс губернатора Германа Шютценхёфера. Глава держави закликав до «діалогу» з боку федерального уряду і попередив, що потрібно бути обережним, щоб вжити заходів «поки не пізно».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України