Діаспора

Опублікована карта цін на квартири біля станцій празького метро

Ціни на квартири в Празі, як і в будь-якому іншому великому місті, безпосередньо залежать від місця розташування будинку. Тут завжди діє правило – чим ближче об’єкт до центру, тим дорожче квадратні метри.

Інший важливий фактор формування ціни – віддаленість нерухомості від станції метро. Сервіс CenovaMapa.org проаналізував і опублікував карту середньої вартості квартир, розташованих в межах 500 метрів від станцій празької підземки (для деяких кінцевих станцій радіус становить 1 км). Ціни вказані в чеських кронах за один квадратний метр. На схемі також показана планована синя гілка “D”.

У своєму аналізі дослідники спиралися на інформацію про вартість об’єктів з кадастрових відомств, тобто безпосередньо з договорів купівлі-продажу. Середні ціни формувалися на основі урік, укладених протягом другої половини 2017 року. Враховувалося як вторинне житло, так і новобудови всіх типів (цегла, панелі тощо).

Як виявилося, найдорожчою станцією метро з точки зору розташованих поблизу квартир не Starom?stsk?. Там за метр квадратний покупці платили в середньому 170 974 крони. Самі ж доступні квартири були поруч з метро Roztyly. Там квадратний метр коштував 52 928 крон.

Для наочного прикладу: типову трикімнатну квартиру площею 80 кв. метрів біля станції Roztyly можна було придбати за 4 234 240 крон, тоді як бажають жити у метро Starom?stsk? повинні були викласти за ту ж площу в три рази більше – 13 677 920 крон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України