Новини

Оптимістичний сценарій експорту зерна з України

Як це вплине на ціни?

Продовження угоди викличе зростання попиту з боку основних імпортерів і, як наслідок, зростання попиту з боку українських експортерів на внутрішньому ринку в Україні, тому можна очікувати росту внутрішніх цін.

Світові ціни на зерно на зростання пропозиції з боку України відреагують зниженням.

Втім, слід очікувати, що імпортери все ж таки будуть вичікувати певний період після початку нового строку «зернової угоди», хоча цей період буде вже не таким довгим, як це було в серпні.

Як це вплине на експорт?

Тимчасова відсутність представників рф під час інспекцій показала, що темпи перевірок можна пришвидшити. Це дозволяє припустити, що завантаженість портових потужностей може збільшитись. При подальшому успішному функціонуванню «зернового коридору», а також при подальшому поступовому звільненні територій Херсонської області, можливе розширення списку функціонуючих портів за рахунок Миколаєва та Очакова.

В той же час, завантаженість залізничного транспорту залишається високою. Якщо, наприклад, у березні передача вагонів на кордоні становила приблизно 200 вагонів з зерном за добу, а під час блокади портів у липні – 560-580 вагонів, то у вересні, за рахунок збільшення морського експорту, добова передача зерна складала приблизно 500-520 вагонів.

Як зміниться логістика?

Приріст українського експорту завдяки зерновому коридору склав:

  • +1,66 млн т в серпні
  • +3,93 млн т в вересні
  • +3,92 млн т в жовтні

Якщо до цієї угоди не додадуть порти Миколаївського регіону, то в найближчі місяці темпи експорту через зерновий коридор мають зафіксуватись у районі 4-4,5 млн т. Точні прогнозні цифри будуть сильно залежати від швидкості перевірок суден.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України