Новини

Як зупинити печію?

Печія, відчуття печіння в грудях і горлі, є симптомом захворювання, яке називається гастроезофагеальним рефлюксом (ГЕР), більш відомого як кислотний рефлюкс.

Для більшості людей найпростіший спосіб запобігти кислотному рефлюксу та печії – змінити те, що і як ви їсте. Деталі: https://www.0566.com.ua/list/366320 .

Почніть зі споживання меншої кількості тригерних продуктів і дотримуйтеся більш прийнятних розмірів їжі. Коли ви їсте, намагайтеся не поспішати, щоб не насититися надто швидко.

Сондерс також пропонує застосувати правило не їсти перед сном, оскільки лягти з повним шлунком це не допоможе.

«Важливо дати шлунку спорожнитися, перш ніж лягти лежачи», — зазначає він. «Коли ви лежите рівно, сила тяжіння не працює на вас».

Якщо ви виявите, що рефлюкс у вас все ще виникає найчастіше вночі, ви можете спробувати підняти узголів’я матраца на 20-30 градусів за допомогою пінопластових клинів, щоб верхня частина тіла була під нахилом. Подушки також можуть працювати в крайньому випадку, але Сондерс каже, що ви можете випадково скочуватися з них посеред ночі.

Прийом антацидів також може забезпечити деяке швидке полегшення, але Сондерс каже, що краще почати з дієти та зміни способу життя, ніж покладатися на безрецептурні ліки.

Якщо ви виявите, що ці коригування вам не допомагають, зверніться до лікаря. Вони зможуть виключити інші захворювання, які також викликають печію, такі як астма та певні захворювання серця, або порекомендують вам звернутися до гастроентеролога.

Вони також можуть запропонувати безрецептурні або рецептурні інгібітори протонної помпи, тип ліків, які допомагають придушити вироблення кислоти у вашому шлунку.

Коли кислотний рефлюкс викликає занепокоєння?

Якщо кислотний рефлюкс важкий або частий, це може означати, що у вас ГЕРХ, тому не соромтеся поговорити про це зі своїм лікарем.

Це тому, що нелікована ГЕРХ може спричинити більш серйозні проблеми, такі як запалення (езофагіт) і кровотеча, а також звуження стравоходу (стриктури), що може ускладнити ковтання.

ГЕРХ також може призвести до захворювання, що називається стравоходом Барретта, коли клітини, що вистилають ваш стравохід, пошкоджуються частим контактом зі шлунковою кислотою.

Навіть якщо ваш кислотний рефлюкс не призвів до більш серйозного стану здоров’я, негайний візит до лікаря та внесення кількох корисних коригувань можуть нарешті допомогти вам назавжди позбутися печії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України