Авторські статтіЗдоров'я

Оптимальну кількість годин сну назвали вчені

Занадто довгий сон, як і занадто короткий, чинять негативний вплив на здоров’я людини, в тому числі на тривалість його життя.

До такого висновку прийшли вчені-кардіологи з Австралії. Свої дослідження вони проводили протягом восьми років. За цей час було проаналізовано понад 100 тисяч щоденників сну людей у зрости від 35 до 70 років. У результаті з’ясувалося, що занадто довгий сон – понад 8 годин підвищує ймовірність отримання серцево-судинних захворювань. Крім цього, на 5-17 % збільшується ризик передчасної смерті у людей, сплячих від 8 до 10 годин на добу, і на 40 % – у сплячих більше 10 годин.

У свою чергу, люди, кількість сну яких менше 6 годин на добу, схильні до розвитку ішемічної хвороби серця і виникнення інсультів, і збільшують ризик передчасної смерті на 10-11 %.

Таким чином, оптимальна кількість годин сну, за даними вчених – 6-8 годин.

Раніше вчені заявляли, що найбільш небезпечним є короткий денний сон – мозок спочатку входити в стан розслаблення, а потім , через невеликий проміжок часу, змушений знову починати роботу. Це може провокувати збій циркадних ритмів, який в подальшому може розвинутися до безсоння або проблем з нервовою системою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України