Оптимальну кількість годин сну назвали вчені

Занадто довгий сон, як і занадто короткий, чинять негативний вплив на здоров’я людини, в тому числі на тривалість його життя.

До такого висновку прийшли вчені-кардіологи з Австралії. Свої дослідження вони проводили протягом восьми років. За цей час було проаналізовано понад 100 тисяч щоденників сну людей у зрости від 35 до 70 років. У результаті з’ясувалося, що занадто довгий сон – понад 8 годин підвищує ймовірність отримання серцево-судинних захворювань. Крім цього, на 5-17 % збільшується ризик передчасної смерті у людей, сплячих від 8 до 10 годин на добу, і на 40 % – у сплячих більше 10 годин.

У свою чергу, люди, кількість сну яких менше 6 годин на добу, схильні до розвитку ішемічної хвороби серця і виникнення інсультів, і збільшують ризик передчасної смерті на 10-11 %.

Таким чином, оптимальна кількість годин сну, за даними вчених – 6-8 годин.

Раніше вчені заявляли, що найбільш небезпечним є короткий денний сон – мозок спочатку входити в стан розслаблення, а потім , через невеликий проміжок часу, змушений знову починати роботу. Це може провокувати збій циркадних ритмів, який в подальшому може розвинутися до безсоння або проблем з нервовою системою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh