Новини

Опозиційний польський депутат хоче знести пам’ятник УПА

Пам’ятник УПА в Грушовіцах

Після того як “Свобода” звинуватила поляків у етнічних чистках проти українців, поляки зробили хід у, заявивши, що можуть знести пам’ятник воїнам УПА.

Депутат Європарламенту від опозиційної польської партії “Право і справедливість” Томаш Поремба заявив про позитивній відповіді, отриманому на його запит у справі про ліквідацію пам’ятника УПА в селі Грушовіца Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства Польщі, повідомляє “Польське радіо”.

Депутат повідомив Раду охорони пам’яті боротьби і мучеництва (держорган при міністерстві культури Польщі, – Ред.) Про нелегальне обеліску і зажадав його ліквідації.

Сьогодні Поремба отримав офіційну відповідь, що ця справа буде вирішено.

“Голова (Ради охорони, Ред.) Підтримує мої заяви щодо цього пам’ятника і дуже чітко обіцяє рішучі дії з усунення, ліквідації цієї споруди, – зазначив Поремба. – Цей пам’ятник поставлений кілька років тому без будь-якої згоди польської влади, він не освячує місце останнього спокою “.

Депутат заявив, він має намір передати отриманий лист до органів місцевої влади Перемишля. Тепер рішення про ліквідацію пам’ятника повинні виконати органи місцевої влади, стверджує він.

Раніше “Главред” повідомляв, що вибухнув міжнародний скандал, коли Україна і Польща розійшлися в поглядах на діяльність УПА та її роль у Волинській трагедії. Спікер польського Сейму Ева Копач заявила, що події на Волині у 1943 року слід визнати геноцидом.

Поляків підтримали українські депутати з Партії регіонів і Компартії, які теж закликали польських колег визнати Волинську трагедію геноцидом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.