Авторські статті

Біля Генпрокуратури тисячі громадян вимагають припинити переслідування учасників мирних акцій протесту

Біля Генеральної прокуратури України понад 3 тисячі громадян продовжують пікетування. На заході присутні свободівці Ігор Швайка, Руслан Зелик, Руслан Марцінків, Євген Мельник. До Генпрокурора України Віктора Пшонки зайшли лідер “Свободи” Олег Тягнибок та керівник “Батьківщини” Арсеній Яценюк. Вимоги пікетувальників – припинити переслідування учасників мирних акцій протесту, покласти край викраданню активістів Майдану, звільнити всіх затриманих учасників протестних акцій та знайти зниклого активіста громадської організації “Всеукраїнське об’єднання “Майдан” Ігоря Луценка.

Вийшовши з будівлі Генпрокуратури до учасників пікетування, Олег Тягнибок прокоментував результат розмови з керманичем ГПУ:

“Ми прийшли сюди, аби нагадати генпрокурору про його конституційні обов’язки перед українською державою. Під час зустрічі з очільником цього відомства ми чітко поставили низку питань.

Перше: генпрокурор зобов’язаний дотримуватися Конституції та законодавства України в частині нагляду за діями влади і правоохоронних органів. Те, що сьогодні роблять так звані правоохоронці, абсолютно незаконно: вони використовують недозволені спецзасоби, зокрема неліцензовані в Україні ґумові кулі. Влада оголосила війну народові. Відбуваються неконтрольовані арешти – громадян буквально хапають, і не тільки в місцях конфлікту, а по всій столиці. Це абсолютно неприпустимо! “Тітушки” розперезалися остаточно, особливо сьогодні вночі. Цілком очевидно, що вони мали чітке завдання – мародерствувати, нищити майно громадян, палити автівки, аби потім влада звинуватила в тому Майдан.

Друге: на сьогодні в нас немає бодай точної цифри, скільки активістів затримано й заарештовано і що саме їм інкримінують. Усю цю інформацію повинна мати і оприлюднити Генпрокуратура. Ми маємо багато фактів незаконних репресій, затримань журналістів, простих громадян – за цим теж повинна стежити Генеральна прокуратура.

Серед иншого ми підняли питання незаконного затримання студентів інституту Карпенка-Карого, яких зловили на Подолі, коли вони поверталися з мирної акції на Майдані. Також ми вимагаємо нарешті дати пряму відповідь – чому не розслідують побиття активістів Майдану, в тому числі народного депутата свободівця Андрія Іллєнка?

Ми озвучили всі питання, які сьогодні українське суспільство ставить перед владою. І прокуратура зобов’язана бути на боці Конституції, а не бандитського режиму на чолі з Януковичем. На разі відповідей ми не отримали. Тому будемо далі тиснути на прокуратуру. Завдяки нашому тиску нам зрештою обов’язково вдасться захистити наших побратимів-активістів Майдану і домогтися, аби в України нарешті панував закон. А наші політичні вимоги залишаються незмінними, й головна із них – повне перезавантаження влади в державі”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України