Авторські статті

Опозиція вимагає скоротити витрати на утримання влади на 20 млрд. грн.

Основна вимога опозиції до проект бюджету на 2014 рік – це скорочення витрат на утримання органів державної влади і держапарату на близько 20 мільярдів гривень. Про це заявив у неділю, 5 січня, зі сцени Майдану голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що в проекті бюджету на 2014 рік, внесеному урядом, “є “несправедливість, як і в попередніх”: “За три роки органи міліції збільшили своє фінансування на 63%. Кожен рік – плюс 20%. Військовослужбовець строкової служби, який стоїть на захисті української вітчизни, отримує 2100 гривень. А той, який у формі “Беркуту” бив на Майдані дітей, отримує 4,5 тис. грн. Хіба це справедливо?”.

За його словами, у проекті бюджету закладено 10 млн. грн. на виплату заборгованості соцвиплат за судовими рішеннями. При цьому держава заборгувала українцям близько 12 млрд. грн.: “Це означає, що в наступному році нікому не віддадуть коштів: ні дітям війни, ні чорнобильцям, ні афганцям”.

Арсеній Яценюк зазначив, що опозиція внесла свої пропозиції до проекту бюджету-2014. За його словами, основна вимога опозиції – скорочення на близько 20 млрд. грн. витрат на утримання органів державної влади і держапарату: прокуратури, міліції, державних резиденцій Януковича.

“Ми отримуємо заробітну плату, з неї сплачуємо податки. Ми вимагаємо в уряду і президента звіту: “Куди ти подів наші гроші? Ти переплутав свою кишеню з державним бюджетом України”, – сказав він.

“У парламенті ми будемо мати складний рік. Але парламент є нічим іншим, як відображенням вашої волі. Ми там ваші солдати, і будемо виконувати команди українського народу, який проголосував за нас”, – завернувся Арсеній Яценюк до майданівців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України