Авторські статті

Опозиція готова взяти на себе відповідальність за справи в Україні за певних умов

Голова Політради ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк розповів журналістам план врегулювання соціально-політичної кризи, який українська опозиція обговорює з західними партнерами у Мюнхені в рамках 50-ї Мюнхенської безпекової конференції.

Про це він повідомив після зустрічі з Державним секретарем США Джоном Керрі та високопосадовцями ЄС.

Перший пункт, за його словами – це зупинка насильства, яке є в Україні: «Друге – звільнення заручників, яких взяла сьогоднішня українська влада. Третє – розслідування фактів викрадення, побиття, тортур і вбивства українців».

«Для цього ми прийняли пропозицію Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо створення незалежної комісії за участі опозиції, влади і одного представника Генерального секретаря, яким буде колишній голова ЄСПЛ», – наголосив він.

Арсеній Яценюк також зазначив, що для виконання цих пунктів є пропозиція «щодо створення додаткової комісії, де представники ООН брали б участь як спостерігачі»: «Ми ні в якому випадку не відкидаємо таку пропозицію, і така комісія може бути створена, якщо українська влада готова до того, щоб звільнити українців, припинити тортури і насильство».

Четвертий пункт, за словами Арсенія Яценюка, – це проведення конституційної реформи, «а саме – негайне повернення до того, що Україна буде парламентсько-президентською республікою зі зменшенням повноважень чинного президента».

Арсеній Яценюк повідомив, що на зустрічі опозиції з західними партнерами піднімається також питання економічного пакету: «У тому випадку, якщо буде проведена конституційна реформа, Україна зможе отримати економічний пакет не для уряду Януковича, а для української держави, якщо українська опозиція отримає всю повноту відповідальності за справи в країні».

«Ми не беремо участі в торгах за посаду прем’єр-міністра, і не потрібно купувати опозицію посадою. Якщо мова іде про те, що треба врятувати країну і цей уряд не здатний це робити, то ми готові це робити, але за умові виконання чотирьох пунктів», – підкреслив він.

«П’ятий пункт: після конституційної реформи і після отримання повноти відповідальності за справи в країні – проведення виборів і забезпечення чесних і прозорих виборів», – додав він.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно суми коштів, яку Україна може отримати в рамках економічного пакету, Арсеній Яценюк сказав: «За нашими оцінками, мінімальна сума, яка необхідна, щоб стабілізувати ситуацію в Україні, – це $15 млрд. Це мінімум, тому що чинний уряд за 3,5 роки взяв $35 млрд, які успішно розкрав».

У той же час, як наголосив він, такий пакет може бути запропонований тільки новому українському уряду в тому випадку, якщо нова українська опозиція після конституційної реформи отримає всю повноту влади: «Це і широка програма підтримки МВФ, і макрофінансова допомога ЄС і інших міжнародних інституцій».

Відповідаючи на запитання журналіста, Арсеній Яценюк наголосив: «Я певен в тому, що в нас є всі шанси і всі можливості для того, щоб зберегти Україну, зберегти українців і довести, що ми здатні врегулювати цей конфлікт мирним шляхом».

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.