ЄС|NATO

Знову переведення стрілок годинника: вихідні приносять із собою літній час

В останню неділю березня, тобто в ці вихідні, в Європі стрілки годинника будуть пересунутись з 2:00 до 3:00. Після того, як тема викликала ажіотаж у Європі трохи більше чотирьох років тому з пропозицією Комісії ЄС, наразі все заспокоїлося: немає жодних ознак переходу лише на літній чи зимовий час.

М’яч, як і раніше, перебуває на стороні Ради міністрів ЄС, яка востаннє обговорювала скасування переведення годинників двічі на рік у червні 2019 року. Відповідальність за це мають міністри транспорту. У березні 2019 року Європейський парламент переважною більшістю голосів проголосував за відміну літнього часу до 2021 року — або через рік, якщо виникнуть труднощі для внутрішнього ринку. Але потім прийшла пандемія коронавірусу, а потім війна в Україні, і в ЄС з’явилися зовсім інші пріоритети. З того часу ніхто більше не порушував це питання. Таким чином, зміна часу в ЄС, ймовірно, стала нішевою темою, яка не є надто актуальною в даний час.

На всій території ЄС перехід на літній час відбувається в останню неділю березня і назад в останню неділю жовтня. Літній час було введено в Європі у 1973 році у зв’язку з нафтовою кризою та з метою економії енергії. З урахуванням різниці в часі для компаній та домогосподарств має бути виграно одну годину світлового дня. Франція була першою, хто це зробив.

Австрія вирішила запровадити його лише у 1979 році через адміністративні проблеми і тому, що хотіла узгодити рух зі Швейцарією та Німеччиною. Ці дві країни не вводили літнього часу до 1980 року. Однак літній час вже існувало в Альпійській республіці під час Першої світової війни. 1916 року воно застосовувалося в монархії з 1 травня по 30 вересня. Другу — невдалу — спробу зробили в 1940—1948 роках.

Однак нове дослідження, проведене у Швейцарії, тепер показує, що літній час також дозволяє економити електроенергію. За даними Федерального інституту випробувань та досліджень матеріалів (Empa), причина цього не у освітленні, а в системах кондиціювання повітря. Через зміну часу влітку співробітники йдуть з офісу на годину раніше, ніж у другій половині дня. Як повідомляє Empa, оскільки більшість роботи кондиціонерів припадає на ближче до вечора, енергія може бути зекономлена. У різних кліматичних сценаріях та кліматичних зонах максимальна загальна економія енергії склала три відсотки. Результати нещодавно були опубліковані в журналі Environmental Research Letters.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України