Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 27 лютого

    Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Не дивлячись на запевнення ватажків терористів «ЛНР» і «ДНР» про відвід значної частини важких озброєнь від розмежувальної лінії на Донбасі (на 24.02 – нібито 156 од. Ствольної артилерії і 40 РСЗВ, на 25.02 – 180 од. Ствольної артилерії і 18 РСЗВ, на вчорашній день, 26.02, в «ЛНР» заявили про відвід 80% важких озброєнь), ці заяви не відповідають дійсності. На 26.02, за даними групи ІС, російсько-терористичними військами було відведено лише близько 10-15% від зазначеної чисельності озброєнь. Причому відведення озброєнь терористами проводиться не на обумовлені мінському домовленостями відстані, а з тим розрахунком, щоб повернути їх на вихідні позиції протягом 30-40 хвилин.

Протягом останньої доби терористи і російські війська неодноразово порушували режим перемир’я – зафіксовано близько 30 обстрілів.

Обстріли фіксуються в основному зі стрілецької зброї. Зі ствольної артилерії противник обстріляв позиції українських військ в районі н.п.Опитное, Водяне, Піски.

Одночасно російсько-терористичні війська проводять відновлення боєздатності та перегрупування своїх сил уздовж всієї лінії зіткнення з українськими військами, на низці дільниць перекидаючи свої формування ближче до позицій українських підрозділів.

Зокрема, бандформування «ЛНР», що раніше брали участь у бойових діях на Дебальцевському плацдармі, передислоковані ближче до Щастя і Станиці Луганської. На ділянці від Веселої Гори до Станиці Луганської знаходяться як мінімум 22 одиниці ББМ, половина з яких – танки.

У районі Новоазовська відзначається формування свіжої тактичної групи чисельністю до 350 бойовиків, 8 танків, 20 ББМ і 15 інших транспортних засобів. Відзначається посилення сусідньої тактичної групи, зосередженої на цьому напрямку, 8 артустановками.

Так зване «міністерство держбезпеки» («МГБ») «ДНР» продовжує чистки серед командної ланки бандформувань. Зокрема, за звинуваченням в організації масових грабежів і мародерства заарештовані два командира підрозділів з бандформувань «Оплот» і «Схід».

Командний склад НВФ не в змозі контролювати дії підлеглих, при цьому неодноразово фіксувалися випадки участі в «пошуку і зборі трофеїв» самих командирів терористів. Також, в рамках встановлення т.зв. «законності», за мародерство і грабунки в районі Дебальцево затримано 8 бойовиків з НВФ «Алтай».

У Луганську, в результаті конфлікту між бойовиками, знищені 2 «співробітника» так званої «прокуратури ЛНР». У самому місті інфраструктурна криза, повністю зупинений весь пасажирський електротранспорт.

У Слов’яносербську розгорається скандал через розкрадання бойовиками гуманітарного вантажу з Росії. У скоєнні злочину дуже обгрунтовано підозрюються представники т.зв. «Козацтва».

У Кіровську місцевою комендатурою здійснений поквартирний обхід місцевих жителів, з метою збору коштів на похорони загиблих бойовиків.

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України