Авторські статті

Маріуполь спробують взяти в кільце

   Каменем спотикання в зоні АТО став Маріуполь – на фоні в цілому перемир’я виконується , однак не вщухають обстріли села Широкіно, що найближче до морських воріт Донбасу. «Обстріли Широкиіно йдуть регулярно, – розповіли в прес-службі« Азова ». – Крім цього противник стягує техніку в Новоазовськ: танки і «Гради». У штабі АТО сказали: напруга під Маріуполем зберігається. «Є інформація, що на деяких ділянках спеціально порушують перемир’я, щоб передислокувати свої підрозділи», – сказав нам спікер АТО Олександр Мотузянік.

Українська сторона побоюється, що бойовики підуть на штурм міста, тим більше що з боку ДНР звучать заяви про те, що «Маріуполь – наше місто і ми його повернемо». Правда, вчора один з лідерів ДНР Денис Пушілін уточнив, що повертати місто сепаратисти мають намір «політичним шляхом». Втім, на Заході вже попередили бойовиків і Росію, що взяття Маріуполя означатиме похорон мінських угод і велику війну.

Заступник директора Центру дослідження конверсій та роззброєння Антон Михненко вважає, що прямого наступу на Маріуполь не буде.

«З політичної точки зору ми бачимо, що сторони показують свою готовність до перемир’я, наприклад, вже почалося відведення важких озброєнь. Але з військової точки зору все не однозначно – сепаратисти стягують техніку, до того ж видно, що ними керують. Я не думаю, що буде наступ на місто з двох причин. Перша – Маріуполь дуже добре укріплений. Друга – це промислова значимість Маріуполя. Якщо сепаратисти зруйнують заводи, що неминуче при бойових діях, вони тільки нашкодять собі. Швидше за все, вони будуть намагатися затиснути місто в кільце, щоб змусити військових здатися, і розхитати населення. Але це розуміють і в Україні. Тому оборона міста буде посилюватися ».

Раніше в прес-центрі АТО повідомили, що в районі Маріуполя ситуація характеризується істотним збільшенням розвідувальних дій супротивника. Також спостерігається нарощування бойовиками військової техніки з метою можливого наступу на Маріуполь.

Тим часом, ДНРівці вже повідомили про захоплення сіл під Маріуполем. Зокрема, мова йде про населені пункти Харчовик і Павлопіль.

ВЕСТИ / Аналітична СОТНЯ / Диванная СОТНЯ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України