Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 2 лютого

Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

У перебігу останніх діб російсько-терористичні війська продовжували активні дії в районі Дебальцевського плацдарму. Від спроб створення котла шляхом перерізання шляхів постачання від «горловини» плацдарму, противник перейшов до тактики «витіснення» українських військ з даного району. Удари наносяться  через н.п.Чернухіно і Вуглегірськ безпосередньо на Дебальцеве з метою змусити українські підрозділи, які знаходяться в самому місті і південніше, відійти на північ.


На даний момент відзначається дію як мінімум 4-х тактичних груп терористів і російських найманців, які намагаються взаємодіяти між собою і організувати узгоджений наступ. При цьому дві тактичні групи діють на Вуглегорському напрямку, одна – на напрямку Чорнухине, і по напрямку від Нікішине здійснює фронтальний «тиск» ще одна тактична група бойовиків. Всього в активних діях в районі Дебальцевського плацдарму на даний момент бере участь з боку супротивника  3500 чол., 35 танків, близько 90 бойових броньованих машин (ББМ).

Дії даних 4-х тактичних груп російсько-терористичних військ підтримують 3 артилерійські групи (всього до 60 знарядь ствольної артилерії і близько 32 установок РСЗВ).

Закінчилася невдачею чергова спроба штурму н.п.Дебальцево з боку російсько-терористичних військ. Зокрема, командування формування російсько-терористичних військ, дислокованого в районі н.п.Горлівка («Горлівський гарнізон» терористів), отримало команду від «командування ДНР» виділити частину сил і засобів до складу однієї з ударних груп, які раніше наступали через Вуглегірськ (обходячи його північніше, діючи з околиці Горлівки), для атаки на Дебальцеве. «Горлівський гарнізон» виділив бронегрупи (до 15 одиниць бронетехніки, включаючи 7 танків), частина якої (як мінімум 3 танки і 2 ББМ) була відразу ж знищена при атаці на блок-пост українських військ. Ще одна група противника (авангард що увійшов в Вуглегірськ тактичної групи терористів) в районі дороги у напрямку до Дебальцеве був накритий українською артилерією, втративши ще 2 танки, 2 ББМ, і як мінімум 3 вантажних автомобіля. В результаті противник припинив наступ на Дебальцево і почав відхід до Вуглегірська, залишивши підбиту техніку.

Протягом минулих вихідних (31.01-01.02) в районі Дебальцевського плацдарму російсько-терористичні війська намагалися нарощувати тактичну щільність своїх підрозділів, ведучих активні бойові дії, шляхом масивних сил і засобів на певних напрямках. Крім того, на Вуглегірському напрямку була спроба їх ешелонування з метою створення тактичного резерву для введення «в прорив».

Відзначається перекидання через Макіївку і Єнакієво, а так само Алчевськ і Стаханов підкріплень для формувань противника, ведучих бої в районі Дебальцево, для відновлення їх боєздатності після втрат понесених в ході попередніх спроб оточити угруповання українських військ на плацдармі. Всього протягом останньої доби терористи перекинули в даний район близько 55 одиниць бронетехніки (35 од. – Через Макіївку і Єнакієве, 20 од. – Через Алчевськ). Відзначається також перекидання живої сили (в основному критими вантажівками, а й частково на броні). Всього перекинуто понад 1200 чол.

Відзначається продовження інженерних робіт, що проводяться противником на певних ділянках в районі північніше Ясинуватської розв’язки, а також північніше н.п.Пантелеймоновка, і спроби зайняти вигідні рубежі і позиції (транспортні вузли і розв’язки, висоти, перехрестя і шляхопроводи). Також противник намагається зміцнитися вздовж траси Горлівка – Донецьк з метою прикриття тилу і лівого флангу свого угруповання, зосередженого для дій в районі Дебальцево.

У Куйбишевському, Київському та Петровському районах Донецька командування російсько-терористичних військ здійснює перегрупування своїх формувань, прагнучи також виділити частину сил в тактичний резерв. Доукомплектування озброєнням, військовою технікою та живою силою поки проходить «в плановому режимі», проте має тенденцію до пролонгації у зв’язку з подіями навколо Дебальцевого.

У Донецьку в результаті вибухів сталася пожежа на заводі ПАТ “Донецькгірмаш” (входить в холдинг “System Capital Management” Р.Ахметова). На території даного підприємства розташовується «передова ремонтна майстерня бронетехніки» російсько-терористичних військ, а також перевалочний склад боєприпасів для забезпечення формувань терористів, що оперують в районі Донецька.

Dmitry Tymchuk

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh