Війна РФ проти України

Оперативна обстановка із зони АТО станом на ранок 17 листопада

   Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу російсько-терористичні війська здійснили близько 40 обстрілів позицій українських військ. Найбільша кількість обстрілів зафіксовано на Луганському і Дебальцевському напрямках (по 12 обстрілів), а також на Донецькому напрямку (9 обстрілів).

Найбільш активно противник веде обстріл із ствольної артилерії (10 обстрілів), мінометів (9 обстрілів) і РСЗВ (7 обстрілів). Двічі бойовиками і російськими військовими застосовувалися танки.

У Петровському районі Донецька, а так само в районах, прилеглих до Авдіївки та селищу Піски, проходить доукомплектування бандформувань «Оплот», «Спарта» та ряду інших, викликане втратами в живій силі. Доукомплектування відбувається в основному за рахунок російських найманців. Відзначається перекидання в ці райони озброєння (мінометних розрахунків і ствольної артилерії, відзначено як мінімум 2 нових вогневих підрозділи). Відзначаються спроби бойовиків налагодити взаємодію між вогневими підрозділами і групами БПЛА в тактичній ланці.

У районі н.п. Горлівка розгорнуто нове бандформування (командир – «Боцман»). На даним момент формування обмежено в бронетехніці і артилерії (загальна кількість бронетехніки – до 12 одиниць, включаючи 3 танка, і до 4 установок РСЗВ). Однак керівництво бандформування заявляє, що очікує серйозне посилення як бойовиками, так і важким озброєнням через Макіївку. У Горлівці бойовики поширюють чутки про те, що скоро «відіб’ють» Вуглегірськ (можливе поширення цільової дезінформації з метою змусити українське командування послабити позиції на інших ділянках Дебальцевського плацдарму).

Н.п. Алчевськ фактично перетворений на тилову базу терористів. Відзначається концентрація живої сили і бойової техніки, складування матеріально-технічних засобів (боєприпасів, продовольства і др.предметів постачання), одержуваних з Росії. Також даний населений пункт є своєрідною «зоною відпочинку» для бойовиків, прибуваючих на деякий  час в місто з передової.

Противник продовжує посилювати флангові угруповання (північ Луганської області та приморський напрямок). Основні сили бойовиків в Луганській області концентруються на ділянці Щастя – Станиця Луганська. Відзначається посилення діючих в даній смузі бандформувань значною кількістю мінометів.

У районі н.п.Трёхізбёнка і Слов’яносербськ сконцентровані формування А.Мозгового, перед якими стоїть завдання відтіснити українські війська на північний захід і від р. Сіверський Донець. Підтримку їм надають підрозділи регулярної армії РФ, закамуфліровані «під козацтво». У даній смузі зафіксовано значну кількість бронетехніки (до 30 одиниць, з них до 15 – танки Т-64 і Т-72). Артилерійською підтримкою їхніх дій також займається підрозділ армії РФ (спеціальна АРТГРУП). Загальна кількість артилерії – до 30 одиниць, з них до 10 од. – РСЗВ.

Керівництво «ЛНР» висловлює претензії керівництву т.зв. «Козацьких формувань», що діють на півдні Луганської області. Не дивлячись на те, що керівництво «козаків» раніше неодноразово висловлювалося про готовність об’єднати зусилля і «виступити єдиним фронтом», в реальності через опір «козаків» виявилося неможливим сформувати в даних районах повноцінні тактичні групи для відправки «на фронт».

Дописувач: Dmitry Tymchuk

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.