Авторські статтіЕкономіка

Опалення за копійки: в Україні з’явилася унікальна розробка

Вчені з Національного технічного університету «КПІ» імені Ігоря Сікорського та Національного університету імені Тараса Шевченка створили прилад, який може вирішити проблему газової залежності України і в разі здешевити вартість опалення для споживачів.

Принцип дії винаходу полягає у використанні для отримання енергії рідини під назвою водо-вугілля: особливо приготовленої суміші бурого вугілля і води, яка дозволяє отримати потужний процес горіння. Проте для нього, крім водо-вугілля, також необхідний плазмотрон і електрика.

«Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок — невелика кількість електрики дає велику кількість тепла», — пояснивши аспірант КНУ Микола Клаптик.

За його словами, за одну годину обігріву 250 кв. м житлової площі вимагає три кубометри газу. За півроку це обійдеться споживачам у 129 600 гривень. Однак, якщо використовувати нову розробку, то вартість опалення знизитися в п’ять-шість, а іноді і більше разів. Ще одна перевага пристрою — це його мобільність.

«Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Одна проблема — потрібна електроенергія. При нашому способі пальне, газ та інші види палива повинні бути відсутніми — тільки водо-вугілля», — зазначив доцент КПІ Віталій Попіль.

За словами вчених, нестачі в основному ресурсі для їхньої розробки в Україні немає, адже країна багата покладами бурого вугілля, до того ж воно залягає на поверхні.

Зазначено, що зараз подібна технологія вже застосовується в Америці та Китаї, а найбільш активно там, де обмежені нафтові і газові ресурси. Але є суттєва відмінність з тим, що винайшли в Україні, — метод українських учених більш щадний в екологічному плані.

Творці унікального приладу також зазначили, що не готові продавати свою ідею, адже хочуть, щоб вона на повну потужність запрацювала в Україні. Зараз вони шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України