Опалення за копійки: в Україні з’явилася унікальна розробка

Вчені з Національного технічного університету «КПІ» імені Ігоря Сікорського та Національного університету імені Тараса Шевченка створили прилад, який може вирішити проблему газової залежності України і в разі здешевити вартість опалення для споживачів.

Принцип дії винаходу полягає у використанні для отримання енергії рідини під назвою водо-вугілля: особливо приготовленої суміші бурого вугілля і води, яка дозволяє отримати потужний процес горіння. Проте для нього, крім водо-вугілля, також необхідний плазмотрон і електрика.

«Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок — невелика кількість електрики дає велику кількість тепла», — пояснивши аспірант КНУ Микола Клаптик.

За його словами, за одну годину обігріву 250 кв. м житлової площі вимагає три кубометри газу. За півроку це обійдеться споживачам у 129 600 гривень. Однак, якщо використовувати нову розробку, то вартість опалення знизитися в п’ять-шість, а іноді і більше разів. Ще одна перевага пристрою — це його мобільність.

«Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Одна проблема — потрібна електроенергія. При нашому способі пальне, газ та інші види палива повинні бути відсутніми — тільки водо-вугілля», — зазначив доцент КПІ Віталій Попіль.

За словами вчених, нестачі в основному ресурсі для їхньої розробки в Україні немає, адже країна багата покладами бурого вугілля, до того ж воно залягає на поверхні.

Зазначено, що зараз подібна технологія вже застосовується в Америці та Китаї, а найбільш активно там, де обмежені нафтові і газові ресурси. Але є суттєва відмінність з тим, що винайшли в Україні, — метод українських учених більш щадний в екологічному плані.

Творці унікального приладу також зазначили, що не готові продавати свою ідею, адже хочуть, щоб вона на повну потужність запрацювала в Україні. Зараз вони шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh