Авторські статтіДіаспора

ООН звинувачує президента Чехії в ксенофобних висловлюваннях

Фото: Hrad.cz

Верховний комісар ООН з питань прав людини Зейд Раан аль-Хусейн звинуватив Чехію систематичність у порушенні прав біженців.

Також він висловив стурбованість «публічними ксенофобними висловлюваннями президента Мілоша Земана (фото), в тому числі що стосуються мусульман».

Управління верховного комісара ООН з питань прав людини оприлюднила відповідну заяву під назвою «Зейд вимагає від Чехії припинити утримання під вартою мігрантів і біженців».

Верховний комісар стверджує, що затримують чеська влада переселенців на строк від 40 до 90 днів, влаштовують особистий огляд і відбирають гроші, щоб оплатити їх перебування в спецприймачах. Крім того, він стурбований умовами утримання біженців в спецприймачах, а перебування в них дітей ніяк не виправдане.

«Багато біженці настраждалися на батьківщині і по дорозі до Чехії. Міжнародне право розглядає тимчасове позбавлення волі як крайню світові. Тримати під замком дітей лише на тій підставі, що їх батьки біженці, неприпустимо», — вважає Зейд Раан аль-Хусейн.

Він стурбований не тільки публічними заявами Мілоша Земана, але і антимігрантською петицією, ініційована колишнім президентом Чехії Вацлавом Клаусом.

В адміністрації президента Чехії вважають, що кампанія проти Чехії посилюється, і це викликано позицією держави по відношенню до міграційній кризи.

Земан: «Біженці будуть користуватися шаріатом і відрубувати руки»

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України