Реєстрація нерухомості є підтвердженням законної власності. Онлайн-реєстрація стає особливо актуальною за часів війни, оскільки багато архівів БТІ, де зберігається інформація про нерухомість, було знищено або вкрадено окупантами.
У жовтні українці активно користувалися можливістю онлайн-реєстрації нерухомості, подавши 1225 заяв на отримання свідчень. Лідирують у цьому жителі Харківської області, які подали 454 заяви, пише sud.ua.
Як повідомляє Міністерство юстиції України, з початку відновлення послуги, яка розпочалася 18 травня 2023 року, було подано 9680 заяв. Надання сервісу електронної подачі заявок на реєстрацію прав на нерухоме майно в Державному реєстрі прав на нерухоме майно (ГРВП) набуває все більшої популярності.
Зазначається, що послуга вже доступна у 12 регіонах України. Мешканці Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської областей, а також у місті Луцьку Волинської області можуть онлайн реєструвати свою нерухомість. Незабаром ця послуга буде доступна і для мешканців Сумської області, а подальше розширення обіцяють на майбутнє.
Для онлайн-реєстрації нерухомості необхідно:
– Вибрати послугу “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” на порталі Дія.
– Заповнити необхідну інформацію та завантажити скановані копії документів.
– підписати заяву електронним підписом.
Після цього реєстратор надішле запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім внесе дані до Реєстру. Результат реєстрації буде надіслано вам на електронну пошту.
Основні причини відмови в онлайн-реєстрації:
– відсутність необхідних документів для реєстрації державних прав.
– Право власності вже зареєстровано.
– Право власності виникло після 2013 року.
– необхідність звернення всіх співвласників для реєстрації права власності.
– розбіжності на адресу об’єкта нерухомого майна.