Економіка

На Хмельниччині будуватимуть індустріальний парк

Поблизу Городка Хмельницької області тривають підготовчі роботи для будівництва індустріального парку. Його назва — “Вуглецево нейтральний еко-агро-хаб “Поділля-Городок”.

Про це повідомив перший заступник Городоцького міського голови Артур Косінський, передають Суспільне новини.

За його словами, там розташують кілька підприємств глибокої переробки сировини:
– завод з виготовлення неочищеного й очищеного медичного спирту з кукурудзи;
– завод з виробництва олій;
– сміттєпереробний завод.

Артур Косінський розповів, що індустріальний парк – це не промзона, а автономне промислове містечко з навчальними закладами, готелями, стоянками, елеваторами, укриттям, який можна буде назвати екологічним хабом.

“Вуглецево нейтральний” говорить уже про те, що викиди CO2 будуть мінімальними. Близько 70% продукції, яка буде вироблятися в цьому парку, буде йти на експорт, за кордон. Ця продукція буде сертифікована, вироблятиметься виключно на сертифікованому обладнанні з найвищою нормою екологічного захисту. Тому, в плані екології – це буде екологічний проєкт, екологічний хаб”, – зазначив Косінський.

Він додав, що індустріальний парк будуватимуть на місці фільтраційного поля колишньої цукроварні на площі 50 гектарів. Ця ділянка комунальна власність громади, яку на 35 років міська рада віддала в оренду приватному бізнесу з умовою, що цільове призначення землі не зміниться.

Розроблену концепцію погодили в міністерстві економіки. У 2023 році після реєстрації та обрання керуючої компанії, залучатимуть учасників парку. Це можуть бути як українські, так і іноземні інвестори.

“На 2024 рік програмою-мінімум буде проєктування і будівництво мереж. Після цього вже, звичайно, саме будівництво заводів, цехів, фабрик, самого парку. Найраніші терміни запуску виробництва – 2026 рік”, – резюмував Косінський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України