Авторські статті

Олександр Турчинов: Україна вдячна державам-членам Євросоюзу та його інституціям за чітку позицію щодо російської агресії

Для України європейський вибір є дуже важливим. Про це заявив в.о. Президента України, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов, відкриваючи у четвер 21-ше засідання Комітету з парламентського співробітництва Україна-ЄС.
«У відносинах між Україною і ЄС починається новий, дуже важливий етап», – сказав він, додавши, що після підписання минулого тижня політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС надалі головним інструментом парламентського діалогу між Україною та Євросоюзом стане Парламентський комітет Асоціації.  
Голова Верховної Ради наголосив, що європейський вибір є дуже важливим для Українського народу, і «спроби зупинити прагнення українців до Європи, прагнення жити у спільному європейському домі стало поштовхом до Євромайдану».
О.Турчинов нагадав, що одразу після формування нового Уряду одним з перших рішень було саме відновлення євроінтеграції. Так само і Верховна Рада сказав він, більшістю голосів прийняла постанову, яка «фактично є дороговказом Україні, всім виконавчим структурам щодо європейської інтеграції, забезпечення нашого європейського шляху».
Підписання політичної частини Угоди О.Турчинов назвав початком нового рівня співпраці між Україною і ЄС. «Наше завдання – членство України в ЄС. І ми дякуємо нашим колегам з Європи, які активно підтримали це прагнення України, за те, що у важкі часи ви були з нами і підтримували нас», – сказав він.
Керівник Парламенту зазначив, що «на шляху до стабілізації ситуації в Україні, до побудови демократичної і могутньої України стала агресія Російської Федерації у Криму». «Це не просто збіг у часі, коли Україна готувалася до підписання Угоди», – зауважив він. Разом з тим, заявив О.Турчинов, «незважаючи на спробу анексії нашої території, рух України до Європи не зупинити».
«Ми дякуємо ЄС за чітку позицію, яку він демонструє зараз. Україна ніколи не визнає спроби Росії захопити Крим. Це є частина нашої держави, Крим був, є і буде українською землею, – заявив О.Турчинов. – Підтримка усіх цивілізованих країн і наших стратегічних партнерів з ЄС дає сподівання, що агресія буде провалена».
Він також побажав європейським колегам успіхів на виборах до Європарламенту.
«Україна і Європа – не просто партнери, а єдина родина, і ми впевнені, що Україна буде частиною великої, славної європейської родини», – підсумував О.Турчинов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.