Авторські статті

Олександр Турчинов доручив профільним парламентським комітетам терміново опрацювати Звернення Меджлісу до парламенту

Голова Верховної Ради України, в.о. Президента України Олександр Турчинов доручив профільним парламентським комітетам терміново опрацювати Звернення Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради України та внести відповідні пропозиції.

У Зверненні Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради України, до всього Українського народу – громадян України всіх національностей за підписом Голови Меджлісу Рефата Чубарова, зокрема, йдеться про підтвердження визнання України як суверенної і незалежної держави в існуючих кордонах; рішуче засуджується акт агресії з боку Російської Федерації та план по анексії Криму; не визнається легітимним кримський референдум 16 березня 2014 року, який «проводиться з метою змінити територіальну приналежність Криму»; категорично відкидаються будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу.

При цьому наголошується, що реалізація права кримськотатарського народу на самовизначення на своїй історичній Батьківщині повинна здійснюватися у складі суверенної і незалежної Української держави.

Меджліс також звертається до Парламенту із закликом приєднатися до Декларації ООН про права корінних народів і закріпити законами та іншими правовими актами України статус кримськотатарського народу як корінного народу Криму.

Меджліс закликає Верховну Раду та інші вищі органи державної влади негайно і спільно з ООН, ОБСЄ, Радою Європи, Європейським Союзом забезпечити «вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід’ємного права на самовизначення на своїй історичній території – в Криму».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.