Суб’єктивність і відірваність від нагальних шкільних проблем на тлі необґрунтованих переможних реляцій нинішнього міністра освіти не відображають реального, вкрай незадовільного стану справ у шкільній галузі.
Про це під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти заявив народний депутат України, перший заступник голови Комітету, голова Уряду національної альтернативи свободівець Олександр Сич.
При розгляді проєкту рекомендацій за результатами парламентських слухань “Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення” Олександр Сич наголосив, зокрема, на необґрунтованості позиції міністра освіти і науки України Д.Табачника щодо несприйняття незадовільної оцінки стану справ у шкільній галузі. “На превеликий жаль, ми не вперше стикаємося з відвертим небажанням виконавчої влади визнавати очевидні речі. Така позиція є вкрай небезпечною для галузі, якою ми опікуємося, і для країни в цілому”, – підкреслив Олександр Сич.
Як зауважив перший заступник голови Комітету, заяви профільного міністра із посиланням на дані щорічних Звітів щодо глобальної конкурентоспроможности (The Global Competitiveness Report), коли чиновник наголошував на “якісному покращенні справ у системі освіти”, не відповідають дійсності. Натомість, за основним показником цього рейтингу – “якість управління (менеджменту) школами” – Україна втратила 44 позиції (2008/2009 – 71, 2013/2014 – 115 зі 148 країн), а з “якості освітньої системи” – 39 позицій (із 40 місця держава впала на 79-те). “За рештою показників (охоплення початковою і середньою освітою) ми просто тупцюємо на місці, але не завдяки міністрові, а завдяки закону про обов’язкову середню освіту”, – підкреслив Олександр Сич.