Новини з Австрії

Олександр Щерба: Відень сумує за туристами

Відень поступово повертається до тями. Працюють школи, відкрилися ресторани і магазини. Громадський транспорт як працював, так і працює.

Про це повідомив Олександр Щерба – посол України в Австрії.

Не вистачає музики і театрів. І не вистачатиме аж до осені. Опера на ремонті. Популярний в народі директор опери, француз Домінік Майєр, для якого це був останній сезон і який переходить до «Ла Скала», навіть не зміг попрощатися з шанувальниками. Новий директор, серб Богдан Рощіч, набирає нову трупу і обіцяє замість обкатаного репертуару показувати у Відні найуспішніші постановки з усього світу. Але все це – поки що на стадії обіцянок і авансів.

Відень сумує за туристами. Без них і ресторани не такі повні, і вулиці не такі строкаті

Готельний і туристичний бізнес все ще у шоці. Головна інтрига: чи приїдуть влітку у відпустку сусіди-німці, найбільш масова група відпочиваючих.

Готелі і басейни відкриваються з 29 травня. Але бронювання йде слабо. Один із відомих готелів Граца збирається відкритися в оригінальному стилі: три дні підряд пропонуватиме номери безкоштовно.

Ну, і на вулицях спостерігається проблема, про яку, мабуть, спочатку не дуже думали: куди діватися молоді, коли нема ні нічних клубів, ні дискотек. Поки що молодь сидить по парках, п’є пиво. В парку Марії-Терезії з-під кожних кущів якийсь шурхіт і голоси. Комунальники ледве встигають збирати сміття. Але треба віддати належне: встигають.

І хоча періодично то тут, то там звучать повідомлення про нові спалахи, статистика продовжує покращуватися. Свічок перед Чумною колоною на Грабені поменшало. Себто, відчуття таке, що чума відступила.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України