ЄС|NATO

Українська делегація зустрілася з новопризначеним міністром інфраструктури Польщі: головна тема – розблокування кордону

Олександр Кубраков: Провели першу зустріч із новопризначеним міністром інфраструктури Польщі Даріушем Климчаком у Варшаві

Обговорювали кілька питань транспортної сфери, але головна тема – розблокування кордону.

Ми представили ключові цифри та аналітичні дані вантажних перевезень українськими та польськими перевізниками, які свідчать – проблем, про які говорять протестувальники, насправді немає.

Обговорили аргументи та позицію польської сторони. Важливо прийти до єдиного розуміння цифр та даних щодо перевезень та частки ринку, що займають наші та польські перевізники.

В умовах часткової блокади глибоководних портів, кількість перевезень очевидно зросла. Значну частку займає перевезення пального гуманітарних вантажів, зерна. Таким чином ми забезпечуємо критично важливий імпорт для України та підтримуємо експортну логістику.

Олександр Кубраков: Провели першу зустріч із новопризначеним міністром інфраструктури Польщі Даріушем Климчаком у Варшаві

Порушили питання створення окремої електронної черги для порожніх фур на “Ягодин – Дорогуськ”. Ми пропонували це раніше – ми зробили. З понеділка реєстрація в окрему чергу розпочалась, проте очевидно вплив цього рішення побачити неможливо, адже кордон заблоковано повністю (за добу з Ягодина виїхало 3 вантажівки!).

Також ми зі свого боку наголосили про термін перебування для вантажівок на іноземній реєстрації. Наразі він складає 60 діб замість 20. Дякую Державній митній службі України за відповідні роз’яснення на регіональні митниці.

Плануємо цього тижня прийти до спільної позиції вже у Києві разом з представниками уряду Польщі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України