Економіка

Корейський бізнес інвестуватиме в проєкти відновлення України

З візитом до Києва прибула делегація Республіки Корея для проведення переговорів про поглиблення співпраці у сфері відновлення.

Під час спільного Форуму співпраці у реконструкції Україна та Корея домовилися про розробку проєктів з відновлення інфраструктури із залученням корейського досвіду високих технологій та інвестицій корейського бізнесу.

«Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України впродовж останнього року системно співпрацює з корейськими колегами над розвитком спільних проєктів та залученням інвестицій у проєкти відновлення.Приватний капітал та бізнес – ключові учасники відновлення. Для нас є важливим новітній корейський досвід у сфері технологій та транспорту. Республіка Корея свого часу змогла стати справжнім технологічним гігантом і наразі є експертним лідером галузі. Ми вдячні за готовність наших колег ділитися досвідом для втілення головної ідеї повоєнної відбудови – Build Back Better – відбудувати краще, ніж було», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Олександр Кубраков: Корейський бізнес інвестуватиме в проєкти відновлення України

Корейську делегацію очолив Міністр земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі-рьонг. Серед представників бізнесу були присутні очільники Samsung, Hyundai, Hanwha Solutions, Yooshin та Posco. Українську сторону на форумі представляли очільники Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, а також Київської та Миколаївської обласних військових адміністрацій.

Олександр Кубраков: Корейський бізнес інвестуватиме в проєкти відновлення України

На полях форуму сторони обговорили старт спільних проєктів. Один із найбільших – розробка нового Генерального плану та транспортної моделі Київщини.Окремо розроблятиметься проєкт водовідведення та очищення стічних вод для міста Буча.

Також Україна та Корея підписали меморандуми про співпрацю за різними напрямками.

  • Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України – Корейська корпорація з інфраструктури та розвитку міст (KIND) у якому затверджується намір Корейської корпорації з інфраструктури та розвитку міст за кордоном співпрацювати
  • Миколаївська ОВА – HD Hyundai Construction Equipment за яким Hyundai надасть будівельне обладнання Миколаївській ОВА
  • Ощадбанк – Корейська корпорація з інфраструктури та розвитку міст за кордоном (KIND) у якому затверджується намір Корейської корпорації з закордонного розвитку міст співпрацювати з українським Ощадбанком

Олександр Кубраков: Корейський бізнес інвестуватиме в проєкти відновлення України

Ще один пріоритетний напрямок – розвиток залізничного сполучення, зокрема розширення та розвиток мережі швидкісних поїздів класу «Інтерсіті». Сторони також обговорили потенційну співпрацю у сфері розвитку портів, аеропортів, поводження з відходами.

Напередодні Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Міністром земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі-рьонгом. Він закликав представників корейського бізнесу до активної роботи на українському ринку та участі в реалізації проєктів у сферах розвитку атомної та відновлюваної енергетики, машинобудування, автомобільної промисловості, видобутку літію, нафтопереробки, «зеленої» металургії, залізничного транспорту, водних ресурсів та місцевої інфраструктури.

Олександр Кубраков: Корейський бізнес інвестуватиме в проєкти відновлення України

Республіка Корея системно підтримує Україну. Під час самміту G20 Президент Південної Кореї Юн Сок Йол заявив про надання Україні $2,3 млрд фінансової допомоги на відновлення з 2025 року. Також у 2024 році Україна отримає від Південної Кореї $394 млн, що перевищує обсяг фінансової допомоги за 2023 рік у вісім разів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України